Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Criffel Hill Race     22-Mar-2009 59 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Andrew Wright Ochil Hill RunnersM0:54:54100.0%
2 Alan Smith Deeside RunnersM400:59:21108.1%
3 Adam Anderson Annan & District ACM400:59:54109.1%
4 Sandy Bennet UnattachedM401:01:31112.1%
5 Dougal Ross Bellahouston RRM1:01:48112.6%
6 David White Kilmarnock HarriersM401:02:04113.1%
7 Mark Anderson UnattachedM1:03:13115.1%
8 Marc Roper WesterlandsM401:03:29115.6%
9 Luke Holt SolwayM1:04:09116.8%
10 Norman Neilson Dumfries RCM401:04:30117.5%
11 Richard Horsfield Kimberworth StridersM401:05:02118.5%
12 Owen Bass Deeside RunnersM401:05:28119.2%
13 Tom Barr HBTM1:06:04120.3%
14 Greig Glendinning Bellahouston RRM1:06:45121.6%
15 Sebastian Pflanz Dalbeattie Running ClubM401:07:09122.3%
16 John Robson Annan & District ACM501:07:38123.2%
17 David Rogers WesterlandsM401:07:48123.5%
18 Simon Mortlock Dumfries RCM401:08:11124.2%
19 Edmund Rooney Lauderdale LimpersM401:08:13124.3%
20 Tommy Begley Irvine RCM1:08:23124.6%
21 Douglas Milligan SolwayM601:08:35124.9%
22 John Goldsworthy Hardrock HoodlumsM501:08:57125.6%
23 Jim Galbraith Giffnock NorthM501:09:16126.2%
24 Tom McCulloch Ayr SeaforthM501:10:19128.1%
25 David Duncan Ochil Hill RunnersM501:11:29130.2%
26 Hamilton Semple WesterlandsM501:11:54131.0%
27 Ranjit Thomas Dumfries RCM401:12:30132.1%
28 Jim Colchester SolwayM1:12:37132.3%
29 Catherine Niblock Helm Hill RunnersF1:14:00134.8%
30 Ian Waude Annan & District ACM401:14:11135.1%
31 Shirley Singh Hardrock HoodlumsF401:15:50138.1%
32 Duncan Riddell WesterlandsM401:16:27139.3%
33 Allan Gall Central ACM501:17:18140.8%
34 Nigel Priestley Annan & District ACM501:18:04142.2%
35 Nick Gordon SolwayM401:20:12146.1%
36 Jo Schreiber Girvan AACF401:20:23146.4%
37 Paul Morris Gala HarriersM401:21:17148.1%
38 Deborah MacDonald HBTF401:21:30148.5%
39 Ian Turner Solway OrienteersM601:21:37148.7%
40 Aaron Gauld UnattachedM1:21:46148.9%
41 Alex Drain Troon TortoisesM501:23:13151.6%
42 Tilly Smith Deeside RunnersF401:24:05153.2%
43 Maurice Flannaghan UnattachedM401:24:12153.4%
44 Alison West Carnegie HarriersF501:24:49154.5%
45 Tony Stapley PortobelloM601:25:29155.7%
46 Tim Downie Ayr SeaforthM501:25:33155.8%
47 Ursula Bass Deeside RunnersF401:25:53156.4%
48 Matilda Brown UnattachedF1:26:04156.8%
49 Jean Robson Annan & District ACF501:26:59158.4%
50 Iain Davidson Girvan AACM401:27:48159.9%
51 Ian McManus Irvine RCM601:28:37161.4%
52 Rory MacDonald HBTM401:31:10166.1%
53 Angela Martin UnattachedF401:31:31166.7%
54 Graham Cross Dumfries RCM401:32:27168.4%
55 Adam Anderson Dumfries RCM601:32:29168.5%
56 Roz Plant Dumfries RCF401:35:20173.6%
57 John Gilhooly Bellahouston HarriersM401:36:02174.9%
58 Phil Gibson Galloway HarriersM501:46:03193.2%
59 Shelagh King Gala HarriersF501:46:55194.7%
Web Development - © Bill Fisher