Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Kaim Hill Race     20-Apr-2011 60 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Andrew McCall Greenock GlenparkM0:32:01100.0%
2 Sam Alexander WesterlandsM0:32:32101.6%
3 David Riach WesterlandsM400:32:34101.7%
4 Ian Butler Shettleston HarriersM0:32:44102.2%
5 Owen O`Neill WesterlandsM0:33:48105.6%
6 Colin Glencorse Kilmarnock HarriersM0:33:58106.1%
7 John Stevenson Ochil Hill RunnersM500:34:36108.1%
8 Graeme Hyett Inverclyde ACM0:34:40108.3%
9 Alan McLean UnattachedM400:34:44108.5%
10 Damien Theaker WesterlandsM500:35:06109.6%
11 Keith Haining Kilmarnock HarriersM400:35:21110.4%
12 Malcolm Patterson Shettleston HarriersM500:35:24110.6%
13 Danny McLaughlin Greenock GlenparkM500:35:50111.9%
14 David Dickson WesterlandsM500:35:52112.0%
15 Andrew Fisher Greenock GlenparkM0:35:55112.2%
16 Don Reid WesterlandsM500:36:24113.7%
17 Tommy Begley Irvine RCM400:36:28113.9%
18 Alastair Smith Dundee HawkhillM0:36:43114.7%
19 Scott Mitchell WesterlandsM0:37:28117.0%
20 Graham Kelly WesterlandsM400:37:42117.8%
21 Michael Diver Clydesdale HarriersM400:37:58118.6%
22 Stephen Donoghue Glasgow Uni H&HM0:38:14119.4%
23 Scott McKendrick North Ayrshire ACM400:38:44121.0%
24 Ellen Homewood WesterlandsF0:39:01121.9%
25 Neah Evans WesterlandsF0:39:06122.1%
26 Murdo MacLeod WesterlandsM500:39:13122.5%
27 Neal Robb CorstorphineM0:39:35123.6%
28 John Donnelly WesterlandsM400:39:43124.0%
29 Brian Brennan WesterlandsM500:40:02125.0%
30 Chris Clarke Glasgow Uni H&HM0:40:49127.5%
31 Alasdair McCallum North Ayrshire ACM400:41:20129.1%
32 Roderick Pugh Kilmarnock HarriersM500:41:22129.2%
33 David Mitchell Ayrodynamic Tri ClubM400:41:28129.5%
34 Paula Gardiner WesterlandsF400:41:29129.6%
35 Julia Connor UnattachedF0:41:48130.6%
36 Iain Davidson Girvan AACM500:42:25132.5%
37 John Quinn WesterlandsM500:42:28132.6%
38 Peter Grassl WesterlandsM0:42:29132.7%
39 Malcolm Evans WesterlandsM600:42:39133.2%
40 Neil Campbell CarnethyM500:42:43133.4%
41 Kevin Smith UnattachedM400:42:50133.8%
42 Kevin Brown Ochil Hill RunnersM0:43:48136.8%
43 Julia Harris Bellahouston RRF400:44:02137.5%
44 Peter Midgley WesterlandsM500:44:57140.4%
45 David Duncan Ochil Hill RunnersM500:45:16141.4%
46 Tim Downie Ayr SeaforthM500:45:52143.3%
47 Pauline McAdam Teviotdale HarriersF500:46:15144.5%
48 Alex Drain Troon TortoisesM500:47:35148.6%
49 David Boyle Bellahouston RRM400:48:27151.3%
50 Anne Noble Troon TortoisesF500:48:32151.6%
51 Susan Breckenridge Shettleston HarriersF400:48:47152.4%
52 Helen MacPherson WesterlandsF500:49:02153.1%
53 Karen Robertson Kilmarnock HarriersF400:49:31154.7%
54 Anne Coffey Glasgow Uni H&HF0:51:29160.8%
55 Rhona Bennie WesterlandsF400:51:40161.4%
56 Pat McLaughlin WesterlandsF600:52:22163.6%
57 Christopher Doak Bellahouston RRM0:52:54165.2%
58 Clara Ursitti Shettleston HarriersF400:58:13181.8%
59 Ian McManus Irvine RCM600:58:33182.9%
60 Fiona McGruer Glasgow Uni H&HF0:58:53183.9%
Web Development - © Bill Fisher