Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Knock Hill Race, Crieff     26-May-2010 69 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Mike Carroll Perth Road RunnersM0:30:58100.0%
2 Max Aitchison VP GlasgowMJ0:31:22101.3%
3 James Tullie Cairngorm RunnersM0:31:29101.7%
4 Ross McLennan Forth Valley OrienteersM0:31:42102.4%
5 Ewan Taylor ArmyM0:33:34108.4%
6 Peter Simpson Carnegie HarriersM500:33:41108.8%
7 Iain Anderson Dundee HawkhillM400:33:46109.0%
8 Stuart Simpson Stornoway ACM400:33:52109.4%
9 Des Crowe Penicuik HarriersM400:34:25111.1%
10 Richard Coombs Central ACM400:34:50112.5%
11 Gary Fraser Ochil Hill RunnersM400:35:14113.8%
12 Alastair Preiss Ochil Hill RunnersM0:35:33114.8%
13 Neal Gwynne Glasgow AcademyM0:35:38115.1%
14 Kevin Judge CarnethyM0:35:52115.8%
15 Judith Turner Falkland Trail RunnersF0:36:25117.6%
16 Dave Mitchell Dundee HawkhillM400:36:41118.5%
17 Jacqui Higginbottom CarnethyF400:36:46118.7%
18 Clare Douglas Perth Road RunnersF0:36:51119.0%
19 Grant Strachan Perth Road RunnersM0:36:52119.1%
20 Thomas Knox Anster HaddiesMJ0:37:34121.3%
21 Andy Johns Kinross Road RunnersM0:37:38121.5%
22 David Duncan Ochil Hill RunnersM500:37:41121.7%
23 Stuart Hunter CosmicsM400:37:44121.9%
24 Grant Wooler Perth Road RunnersM400:37:45121.9%
25 Dave Hanlon Dundee HawkhillM500:38:20123.8%
26 Angela Mackenzie Strathearn HarriersF0:38:32124.4%
27 Hugh Buchanan Central ACM400:38:39124.8%
28 Richard Shaw Anster HaddiesM500:38:49125.3%
29 Lewis Farrow UnattachedM0:38:51125.5%
30 Colin McIntosh Anster HaddiesM500:39:05126.2%
31 Angela Park Perth Road RunnersF0:39:20127.0%
32 Brian Brennan WesterlandsM500:39:45128.4%
33 Sarah Legge Fife ACF0:39:49128.6%
34 Jonathan Weir UnattachedM0:39:54128.8%
35 Simon Grieshaber Perth Road RunnersM400:39:59129.1%
36 John Pritchard Perth Strathtay HarriersM400:40:01129.2%
37 William Monie UnattachedM0:40:02129.3%
38 Peter Gaylor Strathearn HarriersM0:40:05129.4%
39 Derek Halley Perth TriathlonM400:40:15130.0%
40 Fiona Dunlop Central ACF400:40:24130.5%
41 Meike Cooper UnattachedF0:40:31130.8%
42 Jimmy Storrar UnattachedM0:40:59132.3%
43 Martin Purvis UnattachedM0:41:06132.7%
44 Nicola Crowe Perth Road RunnersF0:41:13133.1%
45 Helen MacLeod Perth Road RunnersF0:41:24133.7%
46 Hilary Ritchie Fife ACF400:41:37134.4%
47 Alasdair McCallum North Ayrshire ACM400:41:46134.9%
48 Adrian Wake Strathearn HarriersM500:41:51135.1%
49 Gordon Morrison Strathearn HarriersM500:42:07136.0%
50 Alison West Carnegie HarriersF500:42:28137.1%
51 Simon Nash Ochil Hill RunnersM400:42:40137.8%
52 James Bussey Strathearn HarriersM400:42:56138.6%
53 William Gillan UnattachedM400:43:04139.1%
54 Michael Pearson Grampian OrienteersM500:43:24140.2%
55 Steve Cromar Dundee HawkhillM500:43:35140.7%
56 Andrew Radley Perth Strathtay HarriersM400:44:14142.8%
57 Suna Fleming Perth Road RunnersF0:44:35144.0%
58 Lawrence Sword UnattachedM400:44:52144.9%
59 Kevin Brown Ochil Hill RunnersM0:44:58145.2%
60 Peter Gaylor Strathearn HarriersM0:45:06145.6%
61 Rhona McBean Perth Road RunnersF0:45:10145.9%
62 Trevor Fletcher UnattachedM400:46:20149.6%
63 Lyn Hanlon Dundee HawkhillF400:47:02151.9%
64 John Mauchline UnattachedM500:47:08152.2%
65 Ian McCubbin Lomond Hill RunnersM500:47:59155.0%
66 Rebecca Sowden Glasgow AcademyF0:48:31156.7%
67 Ian McManus Irvine RCM500:49:26159.6%
68 Dawn Syme UnattachedF400:49:34160.1%
69 Angela Finlay Perth Road RunnersF0:53:03171.3%
Web Development - © Bill Fisher