Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Glas Tulaichean Uphill     25-May-2019 60 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Robbie Simpson Deeside RunnersM0:34:15100.0%
2 Chris Richards Salford HarriersM0:36:12105.7%
3 Tom Owens Shettleston HarriersM0:38:07111.3%
4 Mark Lunt CarnethyM0:40:38118.6%
5 Andrew Merry Glasgow Uni H&HM0:42:15123.4%
6 Billy Gibson Dundee HawkhillM400:42:41124.6%
7 Russell McGavock UnattachedM0:43:00125.5%
8 Brian Bonnyman WesterlandsM400:43:19126.5%
9 Stuart Pringle Deeside RunnersM400:43:34127.2%
10 Fergus Johnston CarnethyM0:44:13129.1%
11 Chris Busby CarnethyM0:44:44130.6%
12 Kenny Cairns Perth Road RunnersM0:46:06134.6%
13 Ciaron Collins Dundee HawkhillM400:46:08134.7%
14 Virginie Barrand Metro AberdeenF0:46:17135.1%
15 Munro Stewart Dundee HawkhillM0:46:34136.0%
16 Eric Duncan Highland Hill RunnersM400:46:46136.5%
17 Cameron Stone Aberdeen AACM0:47:41139.2%
18 Romain Borgeal Dundee HawkhillM0:47:57140.0%
19 Richie Cunningham UnattachedM400:48:13140.8%
20 Malcolm Stone Aberdeen AACM500:49:28144.4%
21 Gordon Marron Dundee Road RunnersM400:49:34144.7%
22 Sara Henry Deeside RunnersF400:50:05146.2%
23 Peter Simpson Carnegie HarriersM600:50:48148.3%
24 Paul Dudchenko Linlithgow HarriersM500:50:51148.5%
25 David Hirst Deeside RunnersM500:51:02149.0%
26 Neil Muir Perth Road RunnersM500:51:30150.4%
27 Robert Maclean Lochaber ACM500:51:48151.2%
28 Stewart Reid Perth Road RunnersM400:52:34153.5%
29 Chantel Clark Forfar Road RunnersF0:52:39153.7%
30 Catherine Matthews Dundee HawkhillF400:53:15155.5%
31 Rodrigo Reis Shettleston HarriersM400:53:28156.1%
32 Philip Levack Dundee HawkhillM400:53:44156.9%
33 Niall MacBeath Lochaber ACM500:54:56160.4%
34 Claire McArthur Hamilton HarriersF400:54:17158.5%
35 Christopher Hill British Military FitnessM500:54:19158.6%
36 Alexandra Maskell CarnethyF0:54:35159.4%
37 Alistair Collin UnattachedM500:54:45159.9%
38 Catriona Graham UnattachedF0:54:55160.3%
39 David Sinclair Perth Road RunnersM0:55:06160.9%
40 Marie Entwistle Deeside RunnersF400:55:16161.4%
41 Sam Gomersall CosmicsM500:55:31162.1%
42 Cameron Callow Aberdeen AACM0:55:49163.0%
43 Mike Dales Perth Road RunnersM500:56:21164.5%
44 Malcolm Forbes Dundee Road RunnersM600:56:32165.1%
45 Stewart Dillon Fife ACM500:57:44168.6%
46 Phil Forte Dundee HawkhillM600:57:51168.9%
47 Alison Whyte Carnegie HarriersF400:58:42171.4%
48 David Oliver Deeside RunnersM600:58:47171.6%
49 Fiona Manson Perth Road RunnersF500:59:15173.0%
50 Andre Yuill UnattachedM0:50:05146.2%
51 Susan Jane Ross Lochaber ACF501:00:14175.9%
52 David Duncan Ochil Hill RunnersM601:01:46180.3%
53 Russ Valentine Falkland Trail RunnersM501:03:52186.5%
54 Lesley Johnston UnattachedF1:03:52186.5%
55 Dominika Kwasna Dundee HawkhillF1:04:46189.1%
56 Ronald Fraser Dundee Road RunnersM501:07:05195.9%
57 Claire Watson UnattachedF401:07:17196.4%
58 Shari Sidley UnattachedF401:07:17196.4%
59 Jane Oliver Deeside RunnersF601:07:37197.4%
60 Alan Kennedy Dundee HawkhillM501:18:33229.3%
Web Development - © Bill Fisher