Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Cort-ma Law Hill Race     06-Jun-2012 63 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Robbie Simpson Deeside RunnersM0:47:37100.0%
2 Alastair Graves WesterlandsM0:48:53102.7%
3 James Tullie Cairngorm RunnersM0:52:24110.0%
4 Niall McAlinden WesterlandsM0:53:19112.0%
5 Chris Upson WesterlandsM400:53:29112.3%
6 Donald Mackenzie Lomond Hill RunnersM400:53:41112.7%
7 Stephen Winter Shettleston HarriersM0:53:59113.4%
8 Ewan Dytch UnattachedM0:54:14113.9%
9 Grant MacDonald Bellahouston RRM0:54:18114.0%
10 John Stevenson Ochil Hill RunnersM500:55:27116.5%
11 Damien Theaker WesterlandsM500:55:46117.1%
12 Alan Gilkison WesterlandsM400:55:50117.3%
13 Owen O`Neill WesterlandsM0:55:54117.4%
14 Peter Mackie Shettleston HarriersM0:56:54119.5%
15 David Weatherhead Bellahouston RRM0:57:33120.9%
16 Iain Walker WesterlandsM0:58:22122.6%
17 Gordon Clements Bellahouston RRM400:58:25122.7%
18 Stephen Cowper Milburn HarriersM400:58:59123.9%
19 Alastair Ewen Bellahouston RRM0:59:59126.0%
20 John Duffy Shettleston HarriersM401:00:02126.1%
21 Don Reid WesterlandsM501:01:20128.8%
22 David White Kilmarnock HarriersM401:01:37129.4%
23 Simon Sheridan UnattachedM1:02:02130.3%
24 Rod Fleming WesterlandsM1:02:56132.2%
25 Gordon McCaffrey WesterlandsM501:03:34133.5%
26 Julia Connor UnattachedF1:03:39133.7%
27 Roderick Pugh Kilmarnock HarriersM501:04:09134.7%
28 Romy Beard Bellahouston RRF1:04:53136.3%
29 George Douglas WesterlandsM401:05:05136.7%
30 Steffen Gorgas WesterlandsM401:05:37137.8%
31 Angus Bowman Lomond Hill RunnersM501:05:56138.5%
32 Mark Wheeler Hamilton HarriersM1:06:06138.8%
33 Ron McCraw Ochil Hill RunnersM501:06:07138.9%
34 John Donnelly WesterlandsM401:06:24139.4%
35 Marinos Calothis WesterlandsM401:06:36139.9%
36 Jamie Brown HBTM1:06:38139.9%
37 Bob Sheridan CosmicsM401:06:47140.3%
38 Jim Hall BadenochM501:07:26141.6%
39 Jim Galbraith Giffnock NorthM501:08:08143.1%
40 Jane Simpson Bellahouston RRF1:08:35144.0%
41 David Mooney UnattachedM1:09:32146.0%
42 John Hagemeister Fusion TriathlonM1:09:33146.1%
43 Doleen Galbraith Giffnock NorthF501:10:13147.5%
44 John Hamer WesterlandsM401:10:25147.9%
45 Stephen Johnston Milburn HarriersM501:11:06149.3%
46 Andreas Rogowski Kinross Road RunnersM401:11:21149.8%
47 David Stakes Bellahouston RRM401:11:29150.1%
48 Matthew Bull WesterlandsM1:12:36152.5%
49 Sandy Brindley Bellahouston RRF1:12:38152.5%
50 John McInally WesterlandsM501:13:51155.1%
51 Pauline McAdam Teviotdale HarriersF501:13:55155.2%
52 Kevin Brown Ochil Hill RunnersM1:14:06155.6%
53 Helen MacPherson WesterlandsF501:14:09155.7%
54 Malcolm Finbow WesterlandsM601:14:16156.0%
55 Chris Furse Clydeside OrienteersM401:14:31156.5%
56 Paul Welsh UnattachedM401:16:18160.2%
57 Eddie Dealtry Ochil Hill RunnersM601:16:44161.1%
58 Richard Gatehouse Lomond Hill RunnersM501:19:29166.9%
59 Jean Bowman Lomond Hill RunnersF501:21:59172.2%
60 Donald Smith WesterlandsM601:26:17181.2%
61 Brenda Paul WesterlandsF1:31:13191.6%
62 Liz Sloan CosmicsF401:40:35211.2%
63 Ann Lister Glasgow Running NetworkF601:40:35211.2%
Web Development - © Bill Fisher