Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Ben Rinnes Hill Race     31-Jul-2010 64 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Joe Symonds Shettleston HarriersM1:54:13100.0%
2 Hector Haines HBTM2:03:02107.7%
3 Stewart Whitlie CarnethyM402:04:49109.3%
4 Tom Brunt Dark PeakM2:06:28110.7%
5 Mark Harris Anster HaddiesM402:08:16112.3%
6 Tim Griffin CosmicsM402:14:26117.7%
7 Graham Bee Inverness HarriersM2:15:51118.9%
8 Roger van Gompel Dundee HawkhillM402:19:09121.8%
9 David Gallie Highland Hill RunnersM402:21:12123.6%
10 Jason Williamson CosmicsM402:21:27123.8%
11 Claire Gordon HBTF2:25:01127.0%
12 Gordon Stewart Highland Hill RunnersM502:26:51128.6%
13 Colin Hutt UnattachedM402:26:56128.6%
14 Dennis McDonald CosmicsM402:28:10129.7%
15 John Kay Fife ACM502:29:42131.1%
16 Gerald Angus Keith & District AACM402:32:55133.9%
17 Colin Larmour CosmicsM402:33:09134.1%
18 Colin Russell CosmicsM2:34:22135.2%
19 Tony Jack Metro AberdeenM402:35:57136.5%
20 Stewart Wilson Inverness HarriersM402:37:30137.9%
21 Daniel Beckett HBTM2:38:01138.3%
22 Jacqui Higginbottom CarnethyF402:38:48139.0%
23 Gary Hughes Deeside RunnersM2:42:04141.9%
24 Iain Cassidy Nairn Road RunnersM502:42:59142.7%
25 Gordie Taylor Highland Hill RunnersM402:43:20143.0%
26 Dirk Verbiest Garioch Road RunnersM502:44:19143.9%
27 Jonathan Weir UnattachedM2:44:54144.4%
28 Colin Green Moray Road RunnersM2:46:21145.6%
29 Kenny Paterson North Highland HarriersM402:46:24145.7%
30 Mike Dearman Cairngorm RunnersM2:47:08146.3%
31 Graeme Campbell Inverness HarriersM402:49:16148.2%
32 Angus Lawrence UnattachedM2:50:44149.5%
33 Nick Rennie UnattachedM402:51:29150.1%
34 Adrian Robertson UnattachedM2:52:02150.6%
35 Iain Robertson Cairngorm RunnersM2:52:52151.3%
36 Ivano Rivolta SC Lissone, ItalyM402:57:35155.5%
37 Ian Hamilton CosmicsM502:57:44155.6%
38 Ray Murdoch Lochaber ACM602:57:48155.7%
39 Rupert Williams CosmicsM402:58:08156.0%
40 Richard Ingram CosmicsM2:58:57156.7%
41 Carson Aiken UnattachedM2:59:51157.5%
42 Ray Aiken Keith & District AACM502:59:54157.5%
43 Graeme Morrison UnattachedM503:00:13157.8%
44 Sandy Sullivan Deeside RunnersM503:00:47158.3%
45 Gordon Main Nairn Road RunnersM503:01:34159.0%
46 David Clack UnattachedM3:05:46162.6%
47 Stuart Hunter CosmicsM403:05:58162.8%
48 Jim Hall BadenochM503:06:21163.2%
49 Stephen Ilett Forres HarriersM403:07:05163.8%
50 Kevin Doonan WesterlandsM403:10:01166.4%
51 John Hamer WesterlandsM403:13:30169.4%
52 John Moffat Highland Hill RunnersM503:13:49169.7%
53 Mathew Wardiner Lochaber ACM403:14:06169.9%
54 Gillian Clunas CosmicsF503:15:04170.8%
55 Rab Lee Falkirk Victoria HarriersM3:17:12172.7%
56 Brian MacDonald UnattachedM403:20:02175.1%
57 Graham Jones UnattachedM403:20:32175.6%
58 Stephen Johnston Milburn HarriersM403:21:53176.8%
59 Andrew Gatenby Glasgow Uni H&HM3:25:59180.3%
60 Mel Angus Aberdeen AACF403:27:13181.4%
61 Jenny Henderson Highland Hill RunnersF3:27:18181.5%
62 Paula Gardiner WesterlandsF403:30:31184.3%
63 Fiona Gardiner Lochaber ACF403:30:31184.3%
64 Les Shaw UnattachedM3:35:17188.5%
Web Development - © Bill Fisher