Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Glenshee 9     05-Aug-2018 109 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Andrew Fallas CarnethyM3:19:14100.0%
2 Eoin Lennon CarnethyM3:22:51101.8%
3 Liam Braby CarnethyM3:25:28103.1%
4 Ally Beaven Highland Hill RunnersM3:28:47104.8%
5 Damian Gielty UnattachedM3:33:35107.2%
6 Es Tresidder Lochaber ACM3:34:45107.8%
7 Kieran Cooper UnattachedM3:42:33111.7%
8 Michael O'Donnell Inverness HarriersM3:46:05113.5%
9 Ralph McInally UnattachedM3:49:06115.0%
10 Donald McPartlin Garscube HarriersM3:50:50115.9%
11 Robbie Dunlop Dundee Road RunnersM3:55:57118.4%
12 David Kerr Highland Hill RunnersM403:57:12119.1%
13 Simon Mills Dark PeakM3:57:40119.3%
14 Helen Bonsor CarnethyF3:58:47119.9%
15 Ben Taylor UnattachedM4:03:15122.1%
16 William Nicolson Highland Hill RunnersM404:04:33122.7%
17 Richard Cooper UnattachedM404:05:43123.3%
18 Charles Knoery UnattachedM4:06:22123.7%
19 Anwen Darlington Dundee Road RunnersF4:08:02124.5%
20 Alan Sealy Deeside RunnersM504:08:26124.7%
21 Steve Feltbower Ochil Hill RunnersM4:08:36124.8%
22 Ayron Comber Insch Trail Running ClubM404:10:34125.8%
23 Christopher O`Brien CorstorphineM4:11:28126.2%
24 Martin Young Deeside RunnersM4:14:47127.9%
25 Christopher Darling Lomond Hill RunnersM4:15:42128.3%
26 James Crozier Lomond Hill RunnersM504:17:04129.0%
27 Walter Henderson Shettleston HarriersM504:17:19129.2%
28 Lloyd Clayburn UnattachedM4:18:45129.9%
29 Michael Sharples Ochil Hill RunnersM4:19:19130.2%
30 Stuart Ross UnattachedM4:20:20130.7%
31 Sally Fawcett Dark PeakF4:20:53130.9%
32 William Anderson UnattachedM4:21:24131.2%
33 Ben Murphy Strathearn HarriersM4:21:31131.3%
34 Kevin Davie Carnegie HarriersM4:26:09133.6%
35 David Riach WesterlandsM504:26:43133.9%
36 John Malcolm LothianM4:27:13134.1%
37 Chris Butler WesterlandsM4:29:47135.4%
38 James Ashworth Ochil Hill RunnersM404:32:04136.6%
39 Iain Stewart WesterlandsM4:34:59138.0%
40 Alan Renville CarnethyM404:35:28138.3%
41 Nathan Andrew Fleet Feet TriathletesM4:35:53138.5%
42 Fergus Johnston CarnethyM4:36:17138.7%
43 Alasdair MacInnes Jura ACM4:39:18140.2%
44 Michelle Hetherington CarnethyF504:39:39140.4%
45 Ross Marr UnattachedM4:39:58140.5%
46 Scott Marr UnattachedM4:39:59140.5%
47 Neil McLure Carnegie HarriersM504:40:08140.6%
48 Don Reid WesterlandsM604:41:43141.4%
49 Donald Kerridge Deeside RunnersM504:42:17141.7%
50 Gordon Lamb UnattachedM4:43:04142.1%
51 Craig Adams UnattachedM4:43:11142.1%
52 Bill Dallas CosmicsM504:45:50143.5%
53 Fiona Carver CorstorphineF504:46:30143.8%
54 Gavin Whiteside Highland Hill RunnersM404:46:38143.9%
55 Cat Magill HBTF4:47:31144.3%
56 Christopher McKiddie WesterlandsM4:48:08144.6%
57 Steve Doidge-Harrison UnattachedM404:48:52145.0%
58 Sarah Dunn Deeside RunnersF504:49:29145.3%
59 Karl Zeiner Harmeny ACM404:52:57147.0%
60 John Moffat Highland Hill RunnersM504:52:58147.0%
61 Michael Bott Grampian OrienteersM4:53:12147.2%
62 James Harrison CorstorphineM4:55:52148.5%
63 Stewart Dillon Fife ACM504:56:52149.0%
64 Lucas Lefevre CarnethyM4:56:57149.0%
65 Scott Muir UnattachedM404:57:02149.1%
66 Christopher Mills Metro AberdeenM4:59:43150.4%
67 Darren Main UnattachedM405:01:28151.3%
68 Ella Peters Glasgow Caledonian UniversityF5:03:50152.5%
69 Philip Kammer CosmicsM605:06:22153.8%
70 Duncan Davis CarnethyM405:07:51154.5%
71 Euan Mackinnon CarnethyM405:09:05155.1%
72 John Huston UnattachedM5:09:18155.2%
73 Nick Bailey UnattachedM505:10:26155.8%
74 Michael Kelleher UnattachedM405:11:38156.4%
75 Mike Thomson UnattachedM405:12:38156.9%
76 Gordon Coull UnattachedM405:15:38158.4%
77 Jon Underwood Calder ValleyM405:16:06158.7%
78 Iain Campbell UnattachedM505:17:21159.3%
79 Rod Wallace Forres HarriersM405:17:49159.5%
80 Jonathan Millar Carnegie HarriersM5:18:06159.7%
81 Derek Fish Carnegie HarriersM405:18:21159.8%
82 Iain Thompson Falkland Trail RunnersM5:18:31159.9%
83 Malcolm Allan-Cook Insch Trail Running ClubM405:20:04160.6%
84 Ian Hamilton CosmicsM505:23:36162.4%
85 David Dickson WesterlandsM605:24:08162.7%
86 Andrew Gordon CosmicsM405:24:15162.7%
87 David White Helm Hill RunnersM405:26:29163.9%
88 Kathleen Aubrey Helm Hill RunnersF505:26:29163.9%
89 David Nightingale Gala HarriersM605:30:15165.8%
90 Fiona Zeiner Harmeny ACF405:33:35167.4%
91 Laurie MacDonald Helensburgh AACF5:34:52168.1%
92 Stephen Dunnachie UnattachedM5:35:48168.5%
93 Geddes Murray UnattachedM405:36:15168.8%
94 Oliver Eatough Metro AberdeenM5:36:28168.9%
95 Carole Fortune Harmeny ACF505:36:48169.0%
96 Alan Elder Moorfoot RunnersM505:37:49169.6%
97 Robert Pearson UnattachedM405:39:34170.4%
98 Callum MacDonald Helensburgh AACM5:41:11171.2%
99 John Moisey UnattachedM5:42:07171.7%
100 Kevin Stephen Garioch Road RunnersM405:44:04172.7%
101 George Douglas WesterlandsM505:51:13176.3%
102 Dave Till Skye & Lochalsh RCM505:55:06178.2%
103 Graeme Brown Dundee Road RunnersM5:57:14179.3%
104 Rich Ballantyne Montrose Triathlon ClubM5:58:47180.1%
105 Iain Simpson Falkland Trail RunnersM405:59:38180.5%
106 Rob Irvine CosmicsM506:01:55181.7%
107 Keith Martin Harmeny ACM506:04:18182.9%
108 Lisa Blackley UnattachedF6:07:41184.5%
109 Jonathan Weir UnattachedM406:07:41184.5%
Web Development - © Bill Fisher