Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
The Law Breaker     19-Jun-2019 83 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 James Espie Deeside RunnersM0:37:03100.0%
2 Sam Alexander WesterlandsM0:37:35101.4%
3 Ross Spalding Ochil Hill RunnersM0:38:50104.8%
4 Kenny Richmond Shettleston HarriersM500:40:29109.3%
5 David Cope Howgill HarriersM0:41:03110.8%
6 Bob Wiseman Ochil Hill RunnersM400:41:20111.6%
7 Brian Marshall HELPM400:42:24114.4%
8 Will Beresford WesterlandsM0:42:27114.6%
9 Julian Warman HBTM500:43:15116.7%
10 Grant Baxter Ochil Hill RunnersM400:43:23117.1%
11 Alasdair MacInnes WesterlandsM0:43:47118.2%
12 Owen O`Neill WesterlandsM0:44:04118.9%
13 Jack Mckenna Strathaven StridersM0:44:29120.1%
14 James Beattie LothianM400:46:10124.6%
15 Liam Riggans CarnethyM0:46:36125.8%
16 Benjamin Ross UnattachedM0:46:57126.7%
17 Andrew Merry Glasgow Uni H&HM0:48:01129.6%
18 Christopher McKiddie WesterlandsM0:48:48131.7%
19 Scott Henderson WesterlandsM400:48:58132.2%
20 Alan Kemp Kinross Road RunnersM400:49:01132.3%
21 Richard Coombs Ochil Hill RunnersM500:49:03132.4%
22 Jonathan Weir UnattachedM400:49:05132.5%
23 Stuart Simpson Stornoway ACM400:49:07132.6%
24 Owen Bass SolwayM500:49:08132.6%
25 Tom Finch WesterlandsM0:49:10132.7%
26 Sam Gillies UnattachedM0:49:16133.0%
27 Catherine Joanne MacPhail Anster HaddiesF0:49:31133.6%
28 Leslie Simpson UnattachedM0:50:07135.3%
29 Gordon McCaffrey WesterlandsM600:50:15135.6%
30 Don Reid WesterlandsM600:50:21135.9%
31 Joe Wilson PH RacingM400:50:22135.9%
32 Alex Berry WesterlandsF0:50:27136.2%
33 Maddy Watson Strathclyde UniversityF0:50:36136.6%
34 Alastair Preiss Ochil Hill RunnersM400:50:43136.9%
35 Judith Turner Falkland Trail RunnersF400:51:17138.4%
36 Stuart Brodie Ochil Hill RunnersM0:51:27138.9%
37 Paul Dudchenko Linlithgow HarriersM500:51:30139.0%
38 Graham Kelly WesterlandsM500:51:41139.5%
39 Morris Roberts Strathearn HarriersM0:51:53140.0%
40 Mairi Gilmour WesterlandsF0:51:56140.2%
41 David Mason UnattachedM500:52:00140.4%
42 Ross Anderson WesterlandsM0:52:20141.3%
43 Ian Thurlbeck WesterlandsM500:52:39142.1%
44 Chris Gunstone PortobelloM600:52:51142.6%
45 Laurie Anderson Lomond Hill RunnersM500:53:26144.2%
46 Jenn Ruddick WesterlandsF0:54:06146.0%
47 James Downie Strathclyde UniversityM0:54:06146.0%
48 Richard Britton Stirling Tri ClubM400:54:22146.7%
49 Colin Edwards Ochil Hill RunnersM400:54:39147.5%
50 Stuart Lampard UnattachedM500:54:47147.9%
51 Trevor Shaw LochtaysideM500:54:49148.0%
52 Jane Anderson UnattachedF400:54:54148.2%
53 Kerry Cunningham WesterlandsF0:55:07148.8%
54 Neill Mitchell Fife ACM500:55:10148.9%
55 Alison McDonald Central ACF400:55:35150.0%
56 Chris Furse WesterlandsM500:55:54150.9%
57 Ross Crawford UnattachedM400:56:12151.7%
58 Murdo MacLeod WesterlandsM600:56:21152.1%
59 Megan Fileman WesterlandsF0:56:40152.9%
60 Brian Brennan WesterlandsM600:56:53153.5%
61 Holly Eadsforth WesterlandsF0:57:36155.5%
62 Colin Wilson Lomond Hill RunnersM500:57:40155.6%
63 Alison Ridyard HBTF500:57:48156.0%
64 Iain Pettigrew Ayr SeaforthM500:57:56156.4%
65 Lawrence Sword UnattachedM500:58:18157.4%
66 Nick Domminney WesterlandsM600:58:24157.6%
67 David Duncan Ochil Hill RunnersM600:58:55159.0%
68 Lee Rough Kirkcaldy WizardsM400:58:55159.0%
69 Frazer Munro Kinross Road RunnersM500:59:08159.6%
70 Andrew Fullwood WesterlandsM500:59:17160.0%
71 Shaun Coyle WesterlandsM500:59:27160.5%
72 Romy Beard Bellahouston RRF1:00:27163.2%
73 Carole Fortune Gala HarriersF501:00:32163.4%
74 Yuri Goruppa Glasgow Uni H&HM1:00:55164.4%
75 Claire McArthur Hamilton HarriersF401:01:08165.0%
76 David Oliver Deeside RunnersM601:01:18165.5%
77 John Donnelly WesterlandsM501:01:33166.1%
78 Jocelyn Scott Fife ACF601:03:05170.3%
79 David Hoolaghan Motherwell ACM1:03:43172.0%
80 Kay McGreevy British Military FitnessF501:06:13178.7%
81 Euan McLaughlin UnattachedM1:11:56194.2%
82 Jane Oliver Deeside RunnersF601:12:31195.7%
83 Petra O'Neill Beacon RunnersF401:26:48234.3%
Web Development - © Bill Fisher