Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
The Law Breaker     27-Jun-2018 50 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Kenny Richmond Shettleston HarriersM400:40:49100.0%
2 Justin Carter Cambuslang HarriersM400:42:43104.7%
3 Adam Park Ochil Hill RunnersM0:45:07110.5%
4 Catriona Buchanan Ochil Hill RunnersF0:45:03110.4%
5 Mark Harris Anster HaddiesM400:47:13115.7%
6 Jonny Knox Anster HaddiesM500:47:13115.7%
7 Robin Downie Ochil Hill RunnersM0:48:32118.9%
8 Owen O`Neill WesterlandsM0:48:04117.8%
9 Stephan Scheuerl Wee County HarriersM400:48:55119.8%
10 Adam Hayward Ochil Hill RunnersM0:49:24121.0%
11 Hayden Lorimer HBTM400:49:54122.3%
12 Ivor Normand HBTM500:51:02125.0%
13 Alex Welsh UnattachedM0:51:19125.7%
14 Liam Riggans CarnethyM0:51:44126.7%
15 Don Reid WesterlandsM600:51:57127.3%
16 James Montgomery Bellahouston RRM0:52:43129.2%
17 Stuart Brodie Ochil Hill RunnersM0:52:52129.5%
18 Tom Elliotte WesterlandsM0:53:02129.9%
19 David Mason Linlithgow HarriersM500:53:12130.3%
20 Lawrence Sword UnattachedM500:55:35136.2%
21 Hilary Ritchie Fife ACF500:55:53136.9%
22 Donald Campbell UnattachedM400:56:15137.8%
23 Sam Gillies UnattachedM0:56:46139.1%
24 Fiona Kelsall Ochil Hill RunnersF400:57:54141.9%
25 Neill Mitchell Fife ACM500:58:27143.2%
26 Chris Furse WesterlandsM500:59:22145.4%
27 Lizzie Knox Anster HaddiesF1:00:38148.6%
28 Rod Fleming WesterlandsM1:02:12152.4%
29 Phil Forte Dundee HawkhillM601:02:20152.7%
30 Andrew Stavert PortobelloM501:02:29153.1%
31 Richard Britton Stirling UniversityM401:02:42153.6%
32 David Oliver Deeside RunnersM501:03:05154.6%
33 Michelle Best Carnegie HarriersF401:03:15155.0%
34 George Douglas WesterlandsM501:03:48156.3%
35 Tracy Knox Anster HaddiesF501:04:06157.0%
36 Jennifer Davidson Wee County HarriersF1:04:09157.2%
37 Brian Brennan WesterlandsM601:04:18157.5%
38 Jamie Brown HBTM1:04:32158.1%
39 Andrew Fullwood WesterlandsM501:04:40158.4%
40 David Osborn Lomond Hill RunnersM501:06:14162.3%
41 David Duncan Ochil Hill RunnersM601:06:17162.4%
42 Rachel McAleese Lauderdale LimpersF1:07:38165.7%
43 Martin Whyte UnattachedM1:08:55168.8%
44 Katie Rademaker WesterlandsF1:09:31170.3%
45 Jane Oliver Deeside RunnersF501:11:12174.4%
46 Simon Johnston Falkirk Victoria HarriersM401:12:58178.8%
47 Alastair MacSween Wee County HarriersM401:13:06179.1%
48 Ronald Fraser Dundee Road RunnersM501:16:25187.2%
49 Shaun Mitchell UnattachedM1:16:41187.9%
50 Stewart Davidson Fife ACM601:21:10198.9%
Web Development - © Bill Fisher