Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Birnam Hill Race     06-Mar-2010 62 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Des Crowe Penicuik HarriersM400:39:44100.0%
2 Adrian Davis Lomond Hill RunnersM400:39:49100.2%
3 John Hepburn Lochaber ACM400:40:19101.5%
4 Graeme Campbell Inverness HarriersM400:40:35102.1%
5 Catriona Buchanan Ochil Hill RunnersF0:41:21104.1%
6 Keri Weatherhogg Perth Road RunnersF0:41:27104.3%
7 Alan Murray Ochil Hill RunnersM400:41:50105.3%
8 Peter Hague Cairngorm RunnersM400:42:09106.1%
9 Phil Mestecky Strathearn HarriersM400:42:21106.6%
10 Laurie Anderson Lomond Hill RunnersM500:42:27106.8%
11 Neil Muir Perth Road RunnersM400:43:06108.5%
12 Craig Love Dundee HawkhillM0:43:19109.0%
13 Jacqui Higginbottom CarnethyF400:43:25109.3%
14 Andrew Gallagher Strathearn HarriersM500:43:39109.9%
15 Fabienne Thompson Carnegie HarriersF400:43:49110.3%
16 Emma O`Shea Deeside RunnersF0:44:35112.2%
17 Hugh Buchanan Central ACM400:44:36112.2%
18 David Duncan Ochil Hill RunnersM500:44:59113.2%
19 Bruce Milne CarnethyM400:45:09113.6%
20 Colin Larmour CosmicsM400:45:13113.8%
21 Steve Matthews Dundee HawkhillM0:45:14113.8%
22 Jonathan Weir UnattachedM0:45:30114.5%
23 Derek Halley Perth TriathlonM0:45:31114.6%
24 Grahame Nicoll Tayside OrienteersM500:46:19116.6%
25 Colin Wilson Lomond Hill RunnersM400:46:20116.6%
26 Meike Cooper UnattachedF0:46:52118.0%
27 Angela Mackenzie Strathearn HarriersF0:47:15118.9%
28 Dave Turner Lomond Hill RunnersM0:47:32119.6%
29 Philip Warley UnattachedM500:48:06121.1%
30 Doreen Campbell Inverness HarriersF400:48:14121.4%
31 Angus Ritchie UnattachedM400:48:29122.0%
32 Brian Brennan WesterlandsM500:48:44122.7%
33 Megan Bee Highland Hill RunnersF0:48:58123.2%
34 Angela Park Perth Road RunnersF0:48:59123.3%
35 Gordon Morrison Strathearn HarriersM500:49:18124.1%
36 Helen MacLeod Perth Road RunnersF0:49:29124.5%
37 Ewan Jelly Perth Road RunnersM0:49:30124.6%
38 Jim Valentine UnattachedM0:49:31124.6%
39 Peter Baxter WesterlandsM500:49:47125.3%
40 Melanie Nicoll Lomond Hill RunnersF400:50:20126.7%
41 Wendy Duigan Strathearn HarriersF0:50:45127.7%
42 Richard Gatehouse Lomond Hill RunnersM500:50:46127.8%
43 Mark Bell UnattachedM0:50:52128.0%
44 Bill Fisken UnattachedM400:51:02128.4%
45 Elspeth Scott WesterlandsF400:51:22129.3%
46 Alison West Carnegie HarriersF500:51:40130.0%
47 Lawrence Sword UnattachedM400:53:06133.6%
48 Joan Wilson Lomond Hill RunnersF400:53:27134.5%
49 John Mill Dundee Road RunnersM400:53:51135.5%
50 Cathy Tilbrook Strathearn HarriersF400:55:10138.8%
51 Pauline Larmour CosmicsF400:55:56140.8%
52 Tony Stapley PortobelloM600:58:28147.1%
53 Lesley Blackwood UnattachedF0:58:35147.4%
54 Robin Wombill Perth Road RunnersM501:00:15151.6%
55 Alison Manners Strathearn HarriersF401:00:39152.6%
56 Stewart Proctor Amphibians ACM401:00:41152.7%
57 Jim Drummond Central ACM501:01:23154.5%
58 Ian McManus Irvine RCM601:02:30157.3%
59 Thomas Chalmers UnattachedM401:08:50173.2%
60 Bob Thornton Fife ACM501:11:55181.0%
61 Liz Sloan Deeside RunnersF401:17:20194.6%
62 Ann Lister Glasgow Running NetworkF601:17:20194.6%
Web Development - © Bill Fisher