Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Deuchary Hill Canter     27-Mar-2011 66 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Alec Keith HBTM401:29:31100.0%
2 Michael Reid CarnethyM1:31:12101.9%
3 Chris Hill CosmicsM1:32:24103.2%
4 Manny Gorman WesterlandsM1:34:04105.1%
5 Richard Martin CarnethyM1:34:16105.3%
6 Adrian Davis Lomond Hill RunnersM401:35:35106.8%
7 John Kay Fife ACM501:37:08108.5%
8 Craig Love Dundee HawkhillM401:37:31108.9%
9 Colin May CarnethyM1:38:17109.8%
10 Cameron Burt WesterlandsM1:38:20109.8%
11 Tony Jack Metro AberdeenM401:40:22112.1%
12 Donald Kerridge Deeside RunnersM401:41:16113.1%
13 Glyn Lloyd Fife ACM401:44:16116.5%
14 Gordon Pryde Lomond Hill RunnersM501:44:18116.5%
15 Matthew McCullagh Tayside OrienteersM401:44:31116.8%
16 Claire Gordon HBTF1:45:43118.1%
17 Jacqui Higginbottom CarnethyF401:46:07118.5%
18 Dave Mitchell Dundee HawkhillM401:46:16118.7%
19 Simon Harrison HBTM1:47:22119.9%
20 Laurie Anderson Lomond Hill RunnersM501:48:46121.5%
21 Nick Rowan Edinburgh ACM1:49:04121.8%
22 Colin Larmour CosmicsM401:50:26123.4%
23 Alasdair Duke WesterlandsM1:50:27123.4%
24 Karen Lyons Highland Hill RunnersF401:50:44123.7%
25 Kevin Davie Carnegie HarriersM1:50:44123.7%
26 Mike Lynch CarnethyM401:50:47123.8%
27 Gary Gibb UnattachedM401:50:49123.8%
28 Neil Burnett CarnethyM401:51:49124.9%
29 Daniel Beckett HBTM1:52:34125.7%
30 Phil Forte Dundee HawkhillM501:54:51128.3%
31 Susan Blackwood UnattachedF401:54:59128.4%
32 Nigel Hill UnattachedM401:57:07130.8%
33 Chris Brotherston Bellahouston RRM401:57:36131.4%
34 Rob Stankiewicz Norham RCM501:57:54131.7%
35 Clive Roberts Fife ACM501:58:49132.7%
36 Tom Bowie UnattachedM602:00:12134.3%
37 Jonathan Weir UnattachedM2:00:36134.7%
38 Neil Turner Skye & Lochalsh RCM402:00:43134.9%
39 Angus Bowman Lomond Hill RunnersM502:01:12135.4%
40 Penny Lawson Cairngorm RunnersF402:01:43136.0%
41 Jane Kerridge Deeside RunnersF502:02:17136.6%
42 Paul Hutton Carnegie HarriersM402:02:19136.6%
43 Lawrence Sword UnattachedM402:04:37139.2%
44 Andy Caulkett Lomond Hill RunnersM402:04:44139.3%
45 Bob Sheridan Deeside RunnersF402:05:04139.7%
46 Iain Davidson Girvan AACM502:05:13139.9%
47 Colin Reynolds Lomond Hill RunnersM402:05:40140.4%
48 Allan Gall Central ACM502:05:59140.7%
49 John Mill Dundee Road RunnersM402:06:32141.4%
50 Pat Lumsden Lomond Hill RunnersM402:07:27142.4%
51 Alan Graham Lomond Hill RunnersM502:13:13148.8%
52 Gerry Henderson UnattachedM502:14:01149.7%
53 Charlie Love Dundee HawkhillM602:15:51151.8%
54 Pauline Larmour CosmicsF402:19:24155.7%
55 Michael Milmoe Forres HarriersM502:21:58158.6%
56 Melanie Sinclair Carnegie HarriersF2:22:21159.0%
57 Melanie Nicoll Lomond Hill RunnersF402:22:26159.1%
58 Elaine Stewart CosmicsF502:23:58160.8%
59 Alison Strachan Dundee Road RunnersF502:29:49167.4%
60 Ron McGill Dundee Road RunnersM602:29:49167.4%
61 Nathan Robinson Bolton United HarriersM2:32:51170.8%
62 Jean Bowman Lomond Hill RunnersF502:37:38176.1%
63 Bob Thornton Fife ACM502:42:59182.1%
64 Paul Hannah UnattachedM402:47:36187.2%
65 Ann Lister Glasgow Running NetworkF603:09:21211.5%
66 Shelagh King Gala HarriersF503:09:21211.5%
Web Development - © Bill Fisher