Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Deuchary Hill Canter     31-Mar-2013 60 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Andrew Fallas CarnethyM1:18:37100.0%
2 Andrew Gilmore CarnethyM1:21:14103.3%
3 Iain Stewart WesterlandsM1:23:59106.8%
4 Jon Ascroft CarnethyM1:25:29108.7%
5 Adrian Davis Lomond Hill RunnersM501:25:34108.8%
6 Iain Gilmore CarnethyM1:26:54110.5%
7 Alan Smith Deeside RunnersM501:27:13110.9%
8 Greig Glendinning Bellahouston RRM401:27:22111.1%
9 Andrew Cox Moorfoot RunnersM1:27:44111.6%
10 Peter Mackie Shettleston HarriersM1:27:55111.8%
11 Craig Love Dundee HawkhillM401:29:31113.9%
12 Daniel Clarke Fife ACM1:30:04114.6%
13 John Hammond CarnethyM1:30:46115.5%
14 Helen Bonsor CarnethyF1:32:18117.4%
15 Brian Cooper Perth Road RunnersM1:33:21118.7%
16 Donald Kerridge Deeside RunnersM401:33:56119.5%
17 Chris Upson WesterlandsM401:34:04119.7%
18 Neil Gilmore CarnethyM501:34:12119.8%
19 Andrew Greaves Strathearn HarriersM401:34:34120.3%
20 Ian Blackwood UnattachedM401:35:21121.3%
21 Alasdair Duke WesterlandsM1:37:12123.6%
22 Marinos Calothis WesterlandsM401:42:38130.5%
23 Mark Jenkins UnattachedM1:42:45130.7%
24 David Cowan Fife ACM501:42:59131.0%
25 David Hirst Deeside RunnersM501:43:56132.2%
26 Frazer Munro Carnegie HarriersM401:44:02132.3%
27 Susan Blackwood UnattachedF401:44:02132.3%
28 Rhian Evans Strathearn HarriersF1:44:18132.7%
29 Philip Forster UnattachedM501:44:37133.1%
30 Matthew Grove CarnethyM401:44:51133.4%
31 Marc Recoquille FranceM401:44:57133.5%
32 Duncan Riddell WesterlandsM401:45:47134.6%
33 Rob Wilson Penicuik HarriersM401:45:48134.6%
34 Hedwig Ponjee UnattachedF1:46:01134.9%
35 Lisa Gamble CarnethyF1:46:11135.1%
36 Robert Summers Beacon RunnersM401:46:22135.3%
37 Morina MacDougall Highland Hill RunnersF1:46:54136.0%
38 Phil Tipping Strathearn HarriersM401:47:18136.5%
39 John Moffat Highland Hill RunnersM501:48:01137.4%
40 Sarah Adam WesterlandsF1:50:22140.4%
41 John MacEwan Ochil Hill RunnersM401:52:48143.5%
42 Angus Bowman Lomond Hill RunnersM501:52:57143.7%
43 John Mill Dundee Road RunnersM401:53:28144.3%
44 Lyn Gatherer UnattachedF1:54:11145.2%
45 Phil Forte Dundee HawkhillM501:54:31145.7%
46 David Duncan Ochil Hill RunnersM501:55:12146.5%
47 Jane Kerridge Deeside RunnersF501:56:35148.3%
48 Neil McLure Carnegie HarriersM401:59:59152.6%
49 Melanie Nicoll Lomond Hill RunnersF402:03:14156.8%
50 Jane Oliver Deeside RunnersF502:10:58166.6%
51 David Oliver Deeside RunnersM502:11:50167.7%
52 Lawrence Sword UnattachedM402:13:52170.3%
53 Olivia Gill Bellahouston HarriersF2:14:47171.4%
54 Stewart Davidson Fife ACM602:16:15173.3%
55 Timothy May Harmeny ACM502:16:19173.4%
56 Charlie Love Dundee HawkhillM702:18:39176.4%
57 Ronald Fraser Dundee Road RunnersM502:40:52204.6%
58 Shelagh King Gala HarriersF502:44:28209.2%
59 Debz Hay Anster HaddiesF402:44:40209.5%
60 Alan Kennedy Dundee HawkhillM503:02:55232.7%
Web Development - © Bill Fisher