Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Deuchary Hill Canter     29-Mar-2015 66 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Andrew Gilmore CarnethyM1:23:04100.0%
2 Brian Bonnyman WesterlandsM401:23:13100.2%
3 John Hammond CarnethyM1:26:01103.6%
4 George Foster Dundee HawkhillM1:29:01107.2%
5 Stephen Terwey Stonehaven RCM1:29:02107.2%
6 Graeme Cook Ochil Hill RunnersM1:30:01108.4%
7 Douglas Allan Ochil Hill RunnersM1:30:03108.4%
8 Alec Keith HBTM501:30:05108.4%
9 Neil Easton Stonehaven RCM1:33:05112.1%
10 Craig Love Dundee HawkhillM401:34:06113.3%
11 Bruce Malcolm CorstorphineM501:35:21114.8%
12 Iain Gilmore CarnethyM1:36:01115.6%
13 Callum Elder UnattachedM1:36:04115.7%
14 Jamie Ross Deeside RunnersM1:36:05115.7%
15 David Croll Deeside RunnersM501:36:55116.7%
16 Donald Kerridge Deeside RunnersM401:37:05116.9%
17 Andy Bryce Hillingdon ACM1:37:10117.0%
18 Stephanie Provan Deeside RunnersF1:38:01118.0%
19 Gavin Macmillan Lochaber ACM1:39:54120.3%
20 Ryan MacLean UnattachedM1:40:31121.0%
21 David Hirst Deeside RunnersM501:40:31121.0%
22 Robert Summers Beacon RunnersM401:43:47124.9%
23 Allan Lamont Lochaber ACM1:44:41126.0%
24 Barclay Dougall Perth TriathlonM401:44:44126.1%
25 Fabienne Thompson Carnegie HarriersF401:45:51127.4%
26 Andy Bain Deeside RunnersM401:45:52127.4%
27 Chris Busby CarnethyM1:46:19128.0%
28 John MacEwan Ochil Hill RunnersM401:47:04128.9%
29 Ewen Kerridge Deeside RunnersM1:47:32129.5%
30 Jonathan Bellarby CosmicsM401:47:50129.8%
31 Mark Wheeler Hamilton HarriersM1:48:16130.3%
32 Matthew Shelley UnattachedM501:48:29130.6%
33 Jonathan Barlow Ochil Hill RunnersM1:48:31130.6%
34 Euan Easson UnattachedM1:50:11132.6%
35 Alasdair Hood Fife ACM401:51:02133.7%
36 Rob Wilson Penicuik HarriersM401:51:31134.2%
37 John Mill Dundee Road RunnersM501:52:30135.4%
38 Iain Beedie Lomond Hill RunnersM401:52:42135.7%
39 Ewan Cameron WesterlandsM1:57:07141.0%
40 David Duncan Ochil Hill RunnersM601:57:34141.5%
41 Melanie Sinclair Carnegie HarriersF401:58:17142.4%
42 Phil Forte Dundee HawkhillM501:58:22142.5%
43 Angus Bowman Lomond Hill RunnersM501:59:40144.1%
44 Mike Schneider UnattachedM502:02:43147.7%
45 Rupert Williams CosmicsM2:03:52149.1%
46 Jane Kerridge Deeside RunnersF602:03:57149.2%
47 Frazer Munro Carnegie HarriersM402:04:41150.1%
48 Nick Goldfinch CarnethyM2:05:19150.9%
49 Ross Macmillan Lochaber Jog ScotlandM2:12:53160.0%
50 Anna Hayes CarnethyF2:13:16160.4%
51 Melanie McDonald UnattachedF402:14:43162.2%
52 Ian Moir British Military FitnessM2:14:50162.3%
53 Kay McGreevy British Military FitnessF502:14:50162.3%
54 Lawrence Sword UnattachedM402:14:59162.5%
55 Ursula Bass Deeside RunnersF402:16:05163.8%
56 Andrea Wilson Penicuik HarriersF402:16:22164.2%
57 Rod Campbell CosmicsM602:16:23164.2%
58 Stewart Davidson Fife ACM602:18:18166.5%
59 David Oliver Deeside RunnersM502:21:34170.4%
60 Liz Killean Fife ACF402:22:03171.0%
61 Jane Oliver Deeside RunnersF502:29:57180.5%
62 Andrew Russell Northumberland FRM502:32:18183.3%
63 Moira Grainger Fife ACF502:34:41186.2%
64 Pauline Larmour CosmicsF402:43:45197.1%
65 Liz Sloan Deeside RunnersF403:06:14224.2%
66 Ann Lister Glasgow Running NetworkF603:06:19224.3%
Web Development - © Bill Fisher