Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Durris Mast Hill Race     16-May-2013 60 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Alexander Chepelin Edinburgh Uni H&HM0:39:45100.0%
2 Tim Gomersall Highland Hill RunnersM0:42:35107.1%
3 David Marshall CosmicsM0:43:09108.6%
4 Peter Henry Deeside RunnersM0:43:09108.6%
5 Neil Easton Stonehaven RCM0:43:17108.9%
6 Ewan McMilllan Banchory Stonehaven ACM0:44:26111.8%
7 Stephen Terwey Stonehaven RCM0:44:35112.2%
8 Jason Williamson CosmicsM400:44:57113.1%
9 Donald Kerridge Deeside RunnersM400:45:20114.0%
10 William Nicolson Highland Hill RunnersM0:45:51115.3%
11 Moira Davie Forres HarriersF0:46:15116.4%
12 Steven Ord Insch Trail Running ClubM400:46:51117.9%
13 David Hirst Deeside RunnersM500:47:01118.3%
14 Veronique Oldham CosmicsF400:47:19119.0%
15 Thilo Rahn Aberdeen MRTM0:47:41120.0%
16 Jack Gomersall Grampian OrienteersM0:48:02120.8%
17 Ali Robertson Stonehaven RCM0:48:03120.9%
18 Kevin McKellar UnattachedM0:48:11121.2%
19 Colin Larmour CosmicsM400:50:05126.0%
20 Dennis Hall Stonehaven RCM500:50:12126.3%
21 Sam Gomersall Grampian OrienteersM500:50:13126.3%
22 Sarah Mackenzie Lochaber ACF0:50:34127.2%
23 Graham Ritchie Stonehaven RCM500:50:41127.5%
24 Siobhan Prise Aberdeen AACF0:51:25129.4%
25 Richard Ingram CosmicsM400:51:27129.4%
26 Scott Sell Stonehaven RCM0:52:21131.7%
27 John Parminter Black Combe RunnersM400:53:06133.6%
28 Jim Paxman Dark PeakM500:53:07133.6%
29 Ian Hamilton CosmicsM500:53:49135.4%
30 Alex Crossland Stonehaven RCM0:53:58135.8%
31 Chris Dibble UnattachedM400:55:07138.7%
32 Derek Stuart Fleet Feet TriathletesM400:55:34139.8%
33 Neil Spenceley UnattachedM400:55:47140.3%
34 Rob Irvine CosmicsM400:56:16141.6%
35 Andrew Watson UnattachedM0:56:28142.1%
36 Nick Sille UnattachedM0:56:29142.1%
37 Graeme Stephen UnattachedM400:56:30142.1%
38 Gavin Southern UnattachedM0:56:37142.4%
39 Paddy Bennett UnattachedM0:56:38142.5%
40 Rhona McMillan Deeside RunnersM0:56:45142.8%
41 James Sheils UnattachedM400:56:52143.1%
42 Gary Gutteridge CosmicsM500:56:54143.1%
43 Marie Entwistle Deeside RunnersF400:57:00143.4%
44 Colin Reid CosmicsM400:57:18144.2%
45 Sarah Hodgkinson Blackheath & Bromley HarriersF0:57:32144.7%
46 Anna Wells Dundee UniversityF0:58:03146.0%
47 Ryan Gayler UnattachedM0:59:35149.9%
48 Keith Anderson Stonehaven RCM0:59:59150.9%
49 Martin Barrett UnattachedM401:01:27154.6%
50 Craig Donoghue Stonehaven RCM401:01:35154.9%
51 Frances Wright MAROCF1:01:57155.8%
52 Gillian Clunas CosmicsF501:02:14156.6%
53 Richard Spencer UnattachedM401:03:00158.5%
54 Rebecca Bryce CosmicsF1:03:15159.1%
55 Georgina Ward Stonehaven RCF1:03:39160.1%
56 Lynsey Birnie UnattachedF1:05:49165.6%
57 Stewart Melvin Stonehaven RCM401:05:50165.6%
58 Denise Wright Deeside RunnersF401:08:36172.6%
59 Caroline Hughes Stonehaven RCF401:18:35197.7%
60 David Bryant Deeside RunnersM501:23:17209.5%
Web Development - © Bill Fisher