Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Mither Tap     16-Jul-2015 60 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 James Espie Deeside RunnersM0:31:28100.0%
2 Alexander Chepelin Edinburgh Uni H&HM0:32:31103.3%
3 Peter Henry Deeside RunnersM0:33:46107.3%
4 Fraser Drummond Edinburgh Uni H&HM0:34:22109.2%
5 Iain Manson Metro AberdeenM0:33:48107.4%
6 Andrew Barr Forres HarriersM0:35:56114.2%
7 William Nicolson Highland Hill RunnersM400:35:57114.2%
8 Stuart Pringle Deeside RunnersM0:36:17115.3%
9 Stuart Forrest Highland Hill RunnersM0:36:32116.1%
10 James Young Insch Trail Running ClubM0:36:58117.5%
11 Jason Williamson CosmicsM400:37:04117.8%
12 Caspian James UnattachedM0:37:21118.7%
13 Stephanie Provan Deeside RunnersF0:37:28119.1%
14 Niall Mark UnattachedM0:37:32119.3%
15 Rab Murray The DarksideM500:37:35119.4%
16 Simon Dobbs Moray Road RunnersM500:38:01120.8%
17 Ross Barnes UnattachedM0:38:03120.9%
18 David Hirst Deeside RunnersM500:38:10121.3%
19 Dennis McDonald CosmicsM500:38:19121.8%
20 James Greig UnattachedM0:38:31122.4%
21 Peter McFadzean CosmicsM0:38:35122.6%
22 Craig Anderson Metro AberdeenM400:38:39122.8%
23 Stewart Wilson Inverness HarriersM400:38:48123.3%
24 Dirk Wallis Deeside RunnersM0:39:06124.3%
25 Mark Stockton CosmicsM0:39:10124.5%
26 Veronique Oldham CosmicsF400:39:15124.7%
27 Richard Ingram CosmicsM400:39:21125.1%
28 Ally Sutherland Inverurie Elite Running ClubM0:39:26125.3%
29 Stephen Hargreaves Steel City StridersM400:39:29125.5%
30 Gerald Angus Keith & District AACM500:39:57127.0%
31 Jonathan Weir UnattachedM0:41:16131.1%
32 Colin Larmour CosmicsM500:41:23131.5%
33 Nick Rennie UnattachedM500:41:58133.4%
34 John Parminter Black Combe RunnersM400:42:40135.6%
35 Jonny McKane UnattachedM0:42:40135.6%
36 Ian Hamilton CosmicsM500:42:56136.4%
37 Will Attridge UnattachedM0:43:03136.8%
38 Katie Bain Metro AberdeenF0:43:12137.3%
39 Scott Roy UnattachedM400:43:24137.9%
40 David Duncan Ochil Hill RunnersM600:43:48139.2%
41 Tim Baxter Forres HarriersM400:43:55139.6%
42 Graham Aitken Insch Trail Running ClubM0:43:59139.8%
43 Anthony Mathieson UnattachedM0:44:26141.2%
44 Angus Bowman Lomond Hill RunnersM500:44:55142.7%
45 Jim Paxman Dark PeakM500:45:19144.0%
46 Fiona Anderson UnattachedF400:45:20144.1%
47 Ross McDonald UnattachedM0:45:26144.4%
48 Gary Gutteridge CosmicsM600:45:44145.3%
49 Elaine Stewart CosmicsF500:47:50152.0%
50 Eleanor Munro Keith & District AACF400:48:09153.0%
51 David Oliver Deeside RunnersM500:48:23153.8%
52 Rod Campbell CosmicsM500:51:36164.0%
53 Duncan Tunstall Deeside RunnersM500:51:39164.1%
54 Colin Taylor CosmicsM500:51:59165.2%
55 Lisa Blackley UnattachedF0:53:15169.2%
56 Jane Oliver Deeside RunnersF500:53:33170.2%
57 Pauline Larmour CosmicsF500:54:30173.2%
58 Susan Moloney UnattachedF0:56:03178.1%
59 Jeff Garnett UnattachedM401:02:31198.7%
60 Sue Taylor CosmicsF601:04:10203.9%
Web Development - © Bill Fisher