Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Mither Tap     18-Jul-2019 67 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Hamish Wolfe CarnethyM0:31:11100.0%
2 Joseph Wright Deeside RunnersM0:34:00109.0%
3 Andy King UnattachedM0:34:26110.4%
4 Clyde Williamson CosmicsM0:34:03109.2%
5 Peter Henry Deeside RunnersM0:34:57112.1%
6 Stuart Pringle Deeside RunnersM400:35:14113.0%
7 Ruari Sheehan Insch Trail Running ClubM0:35:25113.6%
8 Lewis Fyfe Lochaber ACM0:35:39114.3%
9 Mike Stewart Keith & District AACM500:35:45114.6%
10 Tom Martin Metro AberdeenM0:35:57115.3%
11 Dino Roussias Metro AberdeenM400:36:23116.7%
12 Andrew Simpson Insch Trail Running ClubM0:36:52118.2%
13 Euan Wilson Insch Trail Running ClubM0:36:54118.3%
14 Oliver Newman Huntly Nordic Ski ClubM0:37:14119.4%
15 Moira Davie Forres HarriersF0:37:26120.0%
16 Jason Williamson CosmicsM400:37:32120.4%
17 Liam Barron Insch Trail Running ClubM0:37:42120.9%
18 Alex Rose Metro AberdeenM400:38:03122.0%
19 Veronique Oldham CosmicsF500:38:52124.6%
20 Charles Howorth Stonehaven RCM0:39:09125.5%
21 Diana MacDonald Highland Hill RunnersF400:39:01125.1%
22 Gavin Baxter UnattachedM400:39:21126.2%
23 Charlie Denham Metro AberdeenM0:39:39127.2%
24 Stefan Wagner CosmicsM400:39:51127.8%
25 Ally Sutherland CosmicsM400:39:58128.2%
26 Tobben Tymons CosmicsM400:40:31129.9%
27 Stephen Simpson Jog ScotlandM0:40:49130.9%
28 Patrick Wolfe UnattachedM500:41:11132.1%
29 Ian McKimmie UnattachedM400:41:45133.9%
30 Gerald Angus Keith & District AACM500:41:05131.7%
31 Andrew Gordon CosmicsM500:42:57137.7%
32 Greig Cruickshank Jog ScotlandM500:43:17138.8%
33 Grace Whelan Moray Road RunnersF0:43:25139.2%
34 Graeme Anderson Deeside RunnersM500:45:12144.9%
35 Philip Kammer CosmicsM600:45:31146.0%
36 Ros Baxter Insch Trail Running ClubF400:45:41146.5%
37 Andy Chapman CosmicsM400:45:46146.8%
38 Ross Webster Insch Trail Running ClubM0:45:47146.8%
39 Ian Hamilton CosmicsM500:46:00147.5%
40 Annika Flynn UnattachedF0:47:06151.0%
41 Jordan Stewart Keith & District AACM0:47:07151.1%
42 Jacoline Dey Insch Trail Running ClubF400:47:12151.4%
43 David Duncan Ochil Hill RunnersM600:47:45153.1%
44 Neil Murray Metro AberdeenM0:48:04154.1%
45 Graeme Lornie CosmicsM500:48:39156.0%
46 Lauren Anderson CosmicsF0:48:05154.2%
47 Lieneke Van Beijma Insch Trail Running ClubF0:49:00157.1%
48 Eleanor Munro Keith & District AACF400:49:05157.4%
49 David Oliver Deeside RunnersM600:49:09157.6%
50 Laura Forrester Insch Trail Running ClubF0:49:12157.8%
51 Katie May Howgill HarriersF0:49:26158.5%
52 Hugh Robertson Insch Trail Running ClubM400:49:58160.2%
53 Panos Pliatsixas UnattachedM400:50:05160.6%
54 Ishbel Howorth Stonehaven RCF0:50:31162.0%
55 Kata Markus UnattachedF0:50:39162.4%
56 Paul Sykes UnattachedM0:51:55166.5%
57 Russ Valentine Falkland Trail RunnersM500:52:05167.0%
58 Cameron Cruickshank Huntly Nordic Ski ClubM0:54:25174.5%
59 Kat Rhodes Insch Trail Running ClubF400:54:26174.6%
60 Sara Lucas Jog ScotlandF400:54:44175.5%
61 Rod Campbell CosmicsM600:55:05176.6%
62 Ian Campbell HBTM500:55:21177.5%
63 Denise Wright Deeside RunnersF500:55:27177.8%
64 John Elrick Jog ScotlandM600:58:18187.0%
65 Jane Oliver Deeside RunnersF600:58:55188.9%
66 Gordon Aiken UnattachedM400:59:49191.8%
67 Frank Musgrave Three Peaks TriM601:01:58198.7%
Web Development - © Bill Fisher