Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Run of the Mill     23-Oct-2016 68 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Robert Simpson Shettleston HarriersM1:11:06100.0%
2 James Waldie CarnethyM1:11:09100.1%
3 Sam Alexander WesterlandsM1:13:08102.9%
4 Gregor Stewart WesterlandsM1:16:03107.0%
5 Thomas Knox Anster HaddiesM1:17:16108.7%
6 Iain Gilmore CarnethyM1:17:20108.8%
7 Eliot Sedman Falkirk Victoria HarriersM1:21:44115.0%
8 Catriona Buchanan Ochil Hill RunnersF1:23:39117.7%
9 Jonny Muir CarnethyM1:23:48117.9%
10 Brian Sharp Ochil Hill RunnersM1:24:33118.9%
11 Giles Chalk City of York ACM1:24:39119.1%
12 Dominic Scott UnattachedM1:24:57119.5%
13 James Beattie UnattachedM401:25:01119.6%
14 Stuart Sanderson Penicuik HarriersM501:25:36120.4%
15 Neil Gilmore CarnethyM501:27:03122.4%
16 Chris Hutchinson UnattachedM1:27:31123.1%
17 William Bowers Ochil Hill RunnersM1:27:44123.4%
18 Peter Simpson PH RacingM501:27:56123.7%
19 Ross Spalding Ochil Hill RunnersM401:28:58125.1%
20 Aron Price WesterlandsM1:29:02125.2%
21 Tom Vasepuru Ochil Hill RunnersM1:30:22127.1%
22 Tim McCall Norham RCM501:30:23127.1%
23 Scott Henderson UnattachedM1:31:01128.0%
24 Rob Wilson Penicuik HarriersM401:31:27128.6%
25 James Ashworth Ochil Hill RunnersM401:32:09129.6%
26 Steven King Carnegie HarriersM401:32:11129.7%
27 Kevin Davie Carnegie HarriersM1:32:20129.9%
28 David White Kilmarnock HarriersM401:33:08131.0%
29 Douglas MacQueen CarnethyM1:33:12131.1%
30 Christopher McKiddie WesterlandsM1:33:17131.2%
31 Jack Bloodworth Ochil Hill RunnersM1:35:05133.7%
32 Les Turnbull Norham RCM601:37:24137.0%
33 Mike Lynch CarnethyM401:37:57137.8%
34 Claire Hopkins UnattachedF1:38:02137.9%
35 Miles Newman Deeside RunnersM501:38:12138.1%
36 Michelle Hetherington WesterlandsF501:39:10139.5%
37 Gordon McNeil Wee County HarriersM501:40:21141.1%
38 David Atkin WesterlandsM501:40:30141.4%
39 David Scott Ochil Hill RunnersM601:41:18142.5%
40 Philip Kealey UnattachedM401:41:45143.1%
41 Matthew Browne Ochil Hill RunnersM401:41:48143.2%
42 Pat Fitzpatrick Ochil Hill RunnersM601:43:50146.0%
43 John Mill Dundee Road RunnersM501:44:31147.0%
44 Phil Forte Dundee HawkhillM601:45:43148.7%
45 Alastair Douglas UnattachedM401:46:33149.9%
46 Frazer Munro Carnegie HarriersM401:47:42151.5%
47 Joanna Murphy Carnegie HarriersF1:50:16155.1%
48 Jonathan Millar Carnegie HarriersM1:50:18155.1%
49 Gordon Eadie CarnethyM501:50:34155.5%
50 Maya Hernes WesterlandsF1:50:34155.5%
51 Iain Thomson Strathearn HarriersM601:51:18156.5%
52 William Halliday Mid Argyll Tri & Cycle ClubM501:51:31156.8%
53 Ross Crawford UnattachedM1:52:01157.5%
54 George Douglas WesterlandsM501:54:18160.8%
55 Claire Campbell-Swan Wee County HarriersF1:55:11162.0%
56 Andrea Wilson Penicuik HarriersF401:56:43164.2%
57 Jim Shemilt Ochil Hill RunnersM601:59:55168.7%
58 Antti Kajanus UnattachedM2:00:58170.1%
59 Ronald Fraser Dundee Road RunnersM502:01:32170.9%
60 Chris Downie Penicuik HarriersM502:01:51171.4%
61 Morna Fleming Carnegie HarriersF602:04:33175.2%
62 Stewart Davidson Fife ACM602:04:38175.3%
63 Steve Frankl UnattachedM2:05:08176.0%
64 Phil Smithard Carnegie HarriersM602:05:28176.5%
65 Alex King Ochil Hill RunnersM502:05:35176.6%
66 Duncan Tunstall Deeside RunnersM502:06:17177.6%
67 Chris Oliver HBTM702:06:20177.7%
68 Timothy May Harmeny ACM502:06:30177.9%
Web Development - © Bill Fisher