Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Dumyat Dash     27-Dec-2010 61 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Alasdair Anthony Ochil Hill RunnersM0:53:27100.0%
2 Lewis Millar Central ACM0:53:32100.2%
3 Garry Rankin KilbarchanM0:53:38100.3%
4 Mark Harris Anster HaddiesM400:54:31102.0%
5 Peter Simpson PH RacingM500:57:20107.3%
6 Michael Deason Shettleston HarriersM0:59:16110.9%
7 Grant Stewart Ochil Hill RunnersM0:59:20111.0%
8 Graham Nash CarnethyM400:59:28111.3%
9 Gary Fraser Ochil Hill RunnersM401:00:20112.9%
10 Gordon Pryde Lomond Hill RunnersM501:00:29113.2%
11 Catriona Buchanan Ochil Hill RunnersF1:00:42113.6%
12 Emma O`Shea Deeside RunnersF1:00:54113.9%
13 Tim Norwood CorstorphineM1:02:02116.1%
14 Christina Rankin KilbarchanF1:02:15116.5%
15 Keri Weatherhogg Perth Road RunnersF1:02:38117.2%
16 Laurie Anderson Lomond Hill RunnersM501:03:28118.7%
17 David Houston Shettleston HarriersM1:03:52119.5%
18 Peter Mackie Shettleston HarriersM1:04:21120.4%
19 Kevin Davie Carnegie HarriersM1:05:09121.9%
20 Andy Johns Kinross Road RunnersM1:05:12122.0%
21 John MacEwan Ochil Hill RunnersM401:05:26122.4%
22 Angus McCulloch Kinross Road RunnersM401:05:34122.7%
23 Stephen Gildea Fusion TriathlonM401:06:48125.0%
24 Paul Nash CarnethyM1:07:00125.4%
25 David Duncan Ochil Hill RunnersM501:08:28128.1%
26 Willie Rennie Carnegie HarriersM401:08:40128.5%
27 Steven King Carnegie HarriersM1:08:40128.5%
28 Daniel Clarke Fife ACM1:09:38130.3%
29 Jonathan Weir UnattachedM1:10:31131.9%
30 Derek Jablonski Lomond Hill RunnersM501:10:34132.0%
31 Alex Lawther Bellahouston RRM1:10:57132.7%
32 Chris Brotherston Bellahouston RRM401:11:03132.9%
33 Duncan Riddell WesterlandsM401:11:07133.1%
34 Sarah Walker WesterlandsF1:11:23133.6%
35 Ian Mullen UnattachedM401:11:25133.6%
36 Paul Hutton Carnegie HarriersM401:12:51136.3%
37 Allan Gall Central ACM501:12:51136.3%
38 Angus Bowman Lomond Hill RunnersM501:12:56136.5%
39 Sandy Brindley Bellahouston RRF1:12:59136.5%
40 Sarah Adam WesterlandsF1:13:03136.7%
41 Bill Duff Falkland Trail RunnersM601:13:04136.7%
42 David Law CorstorphineM401:13:29137.5%
43 John Mill Dundee Road RunnersM401:13:35137.7%
44 Mark McCallum UnattachedM1:13:38137.8%
45 Peter Midgley WesterlandsM501:13:42137.9%
46 Ian McFarlane Wee County HarriersM501:17:38145.2%
47 Alastair Smith Dundee HawkhillM1:18:37147.1%
48 Stephen Greer Carnegie HarriersM501:19:40149.0%
49 Marinos Calothis WesterlandsM1:21:01151.6%
50 Steve Smithard UnattachedM1:23:16155.8%
51 Phil Smithard Carnegie HarriersM501:25:04159.2%
52 Melanie Sinclair Carnegie HarriersF1:25:12159.4%
53 Brian Smith Fife ACM501:25:44160.4%
54 Andy Skelhorn Macclesfield HarriersM401:25:45160.4%
55 Ian Fyfe UnattachedM501:26:21161.6%
56 Patrick Mallett Lomond Hill RunnersM401:27:40164.0%
57 William Stobie UnattachedM1:31:47171.7%
58 Mary Abercrombie UnattachedF401:32:00172.1%
59 Jim Winning Lomond Hill RunnersM501:37:36182.6%
60 Jean Bowman Lomond Hill RunnersF501:38:32184.3%
61 Morna Fleming Carnegie HarriersF501:39:21185.9%
Web Development - © Bill Fisher