Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Inter Counties - Broughton Heights     13-May-2017 135 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Andrew Douglas Inverclyde ACM0:40:24100.0%
2 Graham Gristwood Ochil Hill RunnersM0:40:43100.8%
3 Maximilian Nicholls Tonbridge ACMU230:40:56101.3%
4 Tom Addison Helm Hill RunnersM0:41:46103.4%
5 Chris Arthur Bowland Fell RunnersM0:41:53103.7%
6 Joe Steward East Cheshire HarriersMU230:42:01104.0%
7 Chris Holdsworth Clayton Le MoorsM0:42:22104.9%
8 Jack Wood Ilkley HarriersM0:42:32105.3%
9 Tom Mcguinness East Cheshire HarriersMU230:42:43105.7%
10 Joe Symonds Shettleston HarriersM0:42:59106.4%
11 Tom Martyn HBTM0:43:01106.5%
12 Andrew Fallas CarnethyM0:43:09106.8%
13 Carl Bell Keswick ACM0:43:16107.1%
14 Mark Lamb Keswick ACM0:43:26107.5%
15 Gary Priestley Salford HarriersM0:43:34107.8%
16 Ben Mounsey Calder ValleyM0:43:46108.3%
17 Sam Stead Keswick ACM0:43:50108.5%
18 Joe Baxter Pudsey & BramleyM0:43:55108.7%
19 Callum Davidson RossendaleMU230:44:05109.1%
20 Matthew Elkington Dark PeakMU230:44:22109.8%
21 James Waldie CarnethyM0:44:26110.0%
22 Ross Gollan Shettleston HarriersMU230:44:32110.2%
23 Sam Alexander WesterlandsM0:44:39110.5%
24 Robert Simpson Shettleston HarriersM0:44:44110.7%
25 Jamie Bryant Tonbridge ACMU230:44:53111.1%
26 Kyle Greig Metro AberdeenM0:44:55111.2%
27 Douglas Tullie HBTM0:44:57111.3%
28 Andy Swift Calder ValleyM0:45:03111.5%
29 Thomas Corrigan Barlick Fell RunnersM0:45:11111.8%
30 Ryan Stewart Shettleston HarriersM0:45:12111.9%
31 Alastair Thurlbeck Glasgow Uni H&HMU230:45:15112.0%
32 Gavin Mulholland Calder ValleyM400:45:40113.0%
33 Robbie Paterson Moray Road RunnersM0:45:53113.6%
34 Andrew Fleet Calder ValleyM0:45:57113.7%
35 Allan Bogle City of DerryM0:46:20114.7%
36 Steve Feltbower Ochil Hill RunnersM0:46:22114.8%
37 Jason Williams Calder ValleyM400:46:29115.1%
38 Timothy Johnston Mourne RunnersM0:46:46115.8%
39 Kenny Richmond Shettleston HarriersM400:46:52116.0%
40 Liam Braby CarnethyMU230:46:55116.1%
41 Lucas Cheskin Shettleston HarriersMU230:47:00116.3%
42 Tom Saville Dark PeakMU230:47:02116.4%
43 Chris Edis Keswick ACM0:47:02116.4%
44 Chris Roberts Knavesmire HarriersM0:47:28117.5%
45 Hamish Battle Metro AberdeenMU230:47:28117.5%
46 Lizzie Browne Black Combe RunnersF0:47:41118.0%
47 Samuel Garratt New Marske HarriersMU230:47:57118.7%
48 John Butters Northumberland FRM400:47:59118.8%
49 Katie Walshaw Holmfirth HarriersF0:48:02118.9%
50 Catriona Buchanan Ochil Hill RunnersF0:48:10119.2%
51 Michael O`Donnell Inverness HarriersM0:48:17119.5%
52 Greg Cole Tonbridge ACM0:48:36120.3%
53 Ben Harding Hinckley Running ClubM400:48:44120.6%
54 Mark Palmer Mynydd DuM500:48:53121.0%
55 William Robson North Shields PolyMU230:49:26122.4%
56 Andrew Cox Moorfoot RunnersM0:49:30122.5%
57 Nichola Jackson Preston HarriersF0:49:34122.7%
58 Christian Poulton Cambridge HarriersM500:49:40122.9%
59 Catherine Spurden Keswick ACF0:49:42123.0%
60 Adam Taylor Dark PeakM0:49:44123.1%
61 Scott Matthews East Cheshire HarriersM0:49:47123.2%
62 Matthew Seddon Pudsey & BramleyM0:50:01123.8%
63 Georgia Tindley HBTF0:50:09124.1%
64 Mark Lambell West End RunnersM0:50:18124.5%
65 Katie White Garscube HarriersF0:50:41125.5%
66 Ruth Jones Salford HarriersFU230:50:43125.5%
67 Lee Bennett Northumberland FRM400:50:59126.2%
68 Helen Glover Ribble Valley Athletic ClubF0:51:03126.4%
69 Bobby Hagan Keswick ACM0:51:07126.5%
70 Charlotte Morgan CarnethyF400:51:28127.4%
71 Jos Addison Helm Hill RunnersM0:51:38127.8%
72 Louise Roberts AmblesideF400:51:43128.0%
73 Patrick Harrington CarnethyM0:51:48128.2%
74 Jill Stephen HBTF0:51:54128.5%
75 Kirsty Hall Wharfedale HarriersF400:52:06129.0%
76 Euan Nicholls Tonbridge ACMU230:52:17129.4%
77 Neil Gilmore CarnethyM500:52:33130.1%
78 Alistair Walker Deeside RunnersMU230:52:35130.2%
79 Kelli Roberts AmblesideF0:52:35130.2%
80 Mark Wyszynski Holme PierrepontM400:52:42130.4%
81 Tom Sawyer Tring RCM0:52:52130.9%
82 Hannah Russell Helm Hill RunnersFU230:52:55131.0%
83 Heidi Dent Howgill HarriersF0:53:05131.4%
84 Megan Wilson East Down ACF0:53:05131.4%
85 Miranda Grant HBTF0:53:22132.1%
86 Esther Dickson Newry City RunnersF0:53:27132.3%
87 Anthony Squire Holme PierrepontM0:53:38132.8%
88 Simon Titmuss CarnethyM400:53:52133.3%
89 Garry Robson North Shields PolyM500:54:10134.1%
90 Kirstie Rogan Moray Road RunnersF0:54:16134.3%
91 Louisa Powell-Smith Clayton Le MoorsF0:54:17134.4%
92 Christina Rankin KilbarchanF0:54:17134.4%
93 Victoria Mousley Blackburn HarriersF0:54:20134.5%
94 Anthony Hemmings CarnethyM0:54:23134.6%
95 Clara Horswell Shettleston HarriersF0:54:24134.7%
96 Katie Beecher Les CroupiersF0:54:41135.4%
97 Martsje Hell North Belfast HarriersF0:55:21137.0%
98 Joanna Zakrzewski Dumfries RCF400:55:33137.5%
99 Rebecca Rooke Black Combe RunnersF0:55:39137.7%
100 Shileen O`Kane Lagan Valley ACF400:55:41137.8%
101 Rachel Pilling Pudsey & BramleyF0:55:59138.6%
102 Emma Holt Morpeth HarriersF0:56:01138.7%
103 Anna Hoogkamer Dark PeakFU230:56:05138.8%
104 Samuel Williams-Duncan Dark PeakM0:56:12139.1%
105 Connie Hurton Eden RunnersFU230:56:21139.5%
106 Nicola Cartridge Bolton United HarriersF0:56:24139.6%
107 Neil Burnett CarnethyM400:56:38140.2%
108 Kevin Harding Tring RCM500:57:45142.9%
109 Alex Percy Hermitage HarriersMU230:58:03143.7%
110 Caroline Marwick Inverness HarriersF0:58:12144.1%
111 Michael Burgess Tring RCM500:58:19144.3%
112 Steph Jones AmblesideF0:58:42145.3%
113 Jo Buckley Calder ValleyF400:59:04146.2%
114 Karen Robertson Northumberland FRF400:59:13146.6%
115 Ellie Crownshaw Dark PeakFU230:59:18146.8%
116 Clem Dixon Cambridge HarriersM500:59:20146.9%
117 Gemma Bradley Saltwell HarriersF0:59:21146.9%
118 Lora Blann AltrinchamF0:59:33147.4%
119 Dave Begbie UnattachedM0:59:55148.3%
120 Fred Smith Saltwell HarriersM600:59:59148.5%
121 Katherine Davis Northumberland FRF401:00:21149.4%
122 Dicky Wilkinson Dark PeakM501:01:49153.0%
123 Rebecca Harding HBTF1:02:07153.8%
124 Laura Davison West End RunnersF401:04:09158.8%
125 Karon Forster Calder ValleyF501:05:54163.1%
126 Sandra Scally CarnethyF1:06:59165.8%
127 Graeme Short CarnethyM501:06:59165.8%
128 Aoife Smith Gateshead HarriersFU231:07:10166.3%
129 Robert Wills UnattachedM401:07:20166.7%
130 Bonita Robinson Hermitage HarriersF1:07:28167.0%
131 Kenny Forster Spectrum StridersM501:09:20171.6%
132 Zoe Sewter Hermitage HarriersF401:09:56173.1%
133 Ian Marshall Cambridge HarriersM601:11:03175.9%
134 Bryony Harding Shettleston HarriersF1:11:17176.4%
135 Simon Johnston Falkirk Victoria HarriersM401:18:46195.0%
Web Development - © Bill Fisher