Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Baddinsgill Round     28-Aug-2016 58 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Scott Fraser UnattachedM1:27:11100.0%
2 Mark Nixon Edinburgh Uni H&HM1:27:14100.1%
3 James Espie Deeside RunnersM1:28:55102.0%
4 Alexander Chepelin Edinburgh Uni H&HM1:31:54105.4%
5 Oleg Chepelin HBTM1:32:20105.9%
6 Douglas Tullie HBTM1:32:49106.5%
7 Jonathan Crickmore Dark PeakM1:36:56111.2%
8 Liam Braby CarnethyM1:38:40113.2%
9 Andrew Cox Moorfoot RunnersM1:39:55114.6%
10 Thomas Knox Anster HaddiesM1:45:05120.5%
11 James Harrison CorstorphineM1:45:08120.6%
12 Tom Wilson CorstorphineM1:45:18120.8%
13 Jonny Knox Anster HaddiesM501:45:43121.3%
14 Tim Darlow Gala HarriersM401:45:56121.5%
15 Gavin Smith HBTM1:47:32123.3%
16 Mike Andrew CarnethyM501:47:34123.4%
17 Alistair McDonald Morpeth HarriersM1:49:45125.9%
18 Tim McCall Norham RCM501:51:10127.5%
19 Jill Stephen HBTF1:52:56129.5%
20 Neil Burnett CarnethyM401:54:33131.4%
21 Keith Murray Teviotdale HarriersM501:54:42131.6%
22 Michael Bareford HBTM401:54:45131.6%
23 Matthew Jones CarnethyM402:01:17139.1%
24 Lucy Colquhoun Moorfoot RunnersF402:04:50143.2%
25 David Gaffney Moorfoot RunnersM2:07:18146.0%
26 Pat Bartlett InterlopersM402:07:39146.4%
27 Steven Simkin CarnethyM402:07:46146.5%
28 Keith Martin Harmeny ACM502:08:23147.3%
29 Neil Anderson Linlithgow HarriersM502:09:13148.2%
30 Fiona Carver CorstorphineF502:09:48148.9%
31 Les Turnbull Norham RCM602:09:51148.9%
32 Jon Watters Harmeny ACM402:14:28154.2%
33 Alasdair McCallum North Ayrshire ACM502:15:09155.0%
34 Oliver Reed CarnethyM402:16:33156.6%
35 Mike Lynch CarnethyM402:17:06157.3%
36 Laurie Anderson Lomond Hill RunnersM502:20:31161.2%
37 Rosie Knox Anster HaddiesF2:21:14162.0%
38 Richard Ingram CosmicsM402:21:41162.5%
39 Seona Burnett Harmeny ACF402:25:56167.4%
40 James Purves Gala HarriersM502:26:20167.8%
41 George Douglas WesterlandsM502:26:42168.3%
42 Neil Thomas HBTM402:27:13168.9%
43 Gordon Whall CorstorphineM2:30:07172.2%
44 Gillian Cairns Penicuik HarriersF402:30:09172.2%
45 Alison Wilson FellandaleF402:31:13173.4%
46 William Pikett Norham RCM502:35:10178.0%
47 Phil Smithard Carnegie HarriersM602:35:36178.5%
48 Graham Pogson Borders TriathletesM502:36:01179.0%
49 Kenneth Fordyce CarnethyM402:38:08181.4%
50 Ursula Balderson UnattachedF2:39:11182.6%
51 Carole Fortune Harmeny ACF502:40:10183.7%
52 Sarah McAdam UnattachedF2:40:12183.8%
53 Pauline McAdam Teviotdale HarriersF602:40:13183.8%
54 Michael Fairweather UnattachedM402:48:45193.6%
55 Lizzie Knox Anster HaddiesF3:02:24209.2%
56 Alison Caldwell UnattachedF3:07:44215.3%
57 Ruth Noble UnattachedF403:19:44229.1%
58 Les Cashin UnattachedF503:19:45229.1%
Web Development - © Bill Fisher