Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Ben Ledi Hill Race     23-Jul-2016 80 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Graham Gristwood Ochil Hill RunnersM0:51:23100.0%
2 Robert Simpson Shettleston HarriersM0:54:58107.0%
3 Hamish Wolfe AnchorageM0:56:11109.3%
4 Dave Eiser Ochil Hill RunnersM0:57:42112.3%
5 Liam Braby CarnethyM0:58:12113.3%
6 Stephen Porteous Garscube HarriersM1:02:02120.7%
7 Alistair Cox Tinto Hill RunnersM1:02:06120.9%
8 Stephen Monk Lochaber ACM1:02:32121.7%
9 Damien Theaker WesterlandsM501:02:56122.5%
10 Pawel Cymbalista Lochaber ACM1:03:09122.9%
11 Fanni Gristwood Ochil Hill RunnersF1:03:33123.7%
12 Stuart Pringle Deeside RunnersM1:04:07124.8%
13 Iain Carroll UnattachedM1:04:16125.1%
14 James Battye UnattachedM1:05:05126.7%
15 Steven Best CarnethyM401:05:06126.7%
16 Walter Henderson Shettleston HarriersM401:05:11126.9%
17 Patrick Wolfe UnattachedM501:07:14130.8%
18 Douglas MacQueen CarnethyM1:07:56132.2%
19 Gabriele Bucciarello Edinburgh ACM1:09:42135.6%
20 Tom Meikle UnattachedM1:09:43135.7%
21 Adam Gamble CarnethyM1:09:56136.1%
22 Helen Leigh Helensburgh AACF1:10:29137.2%
23 Robert Maclean Lochaber ACM401:10:36137.4%
24 Sarah Greenwood UnattachedF1:10:52137.9%
25 Alexander Morrison Dunblane RunnersM1:11:07138.4%
26 Miguel Delgado UnattachedM1:11:07138.4%
27 Graham Kelly WesterlandsM401:11:20138.8%
28 Stephen Wallace Squadra PorciniM1:12:05140.3%
29 Robert Conroy UnattachedM401:13:23142.8%
30 Alasdair McCallum North Ayrshire ACM501:13:36143.2%
31 Trevor Shaw LochtaysideM501:14:04144.1%
32 Steven Simkin CarnethyM401:14:26144.9%
33 Gary Litherland UnattachedM401:15:05146.1%
34 Russell Crane WesterlandsM1:16:04148.0%
35 Hilary Robinson UnattachedF401:16:42149.3%
36 Chris Butler WesterlandsM1:16:55149.7%
37 David Sinclair UnattachedM1:16:56149.7%
38 Rachel Dance UnattachedF1:17:24150.6%
39 Neill Mitchell Fife ACM401:17:24150.6%
40 Michael Slezas Lochaber ACM1:17:34151.0%
41 Thomas Street North Ayrshire ACM401:17:38151.1%
42 Rory Marshall UnattachedM1:18:40153.1%
43 Brian Greene UnattachedM1:18:42153.2%
44 Brian Brennan WesterlandsM601:18:54153.6%
45 David Duncan Ochil Hill RunnersM601:18:58153.7%
46 Allan Gall Central ACM601:18:58153.7%
47 Gareth Bryan-Jones Ochil Hill RunnersM701:20:09156.0%
48 William Halliday Mid Argyll Tri & Cycle ClubM501:20:19156.3%
49 Phil Forte Dundee HawkhillM501:20:41157.0%
50 Peter Midgley WesterlandsM501:21:12158.0%
51 Stephen Robinson UnattachedM501:24:12163.9%
52 Martha Lovatt Garscube HarriersF1:25:12165.8%
53 Craig Walker Squadra PorciniM1:25:17166.0%
54 Heather Simpson WesterlandsF1:25:27166.3%
55 Anne Murray Clydesdale HarriersF401:25:30166.4%
56 Lisa Blackley UnattachedF1:25:31166.4%
57 Chris Furse WesterlandsM401:26:30168.3%
58 Rebecca Ellen UnattachedF1:26:47168.9%
59 Hugh Laverty Clydesdale HarriersM501:29:22173.9%
60 Duncan Tunstall Deeside RunnersM501:29:47174.7%
61 Grant Devon UnattachedM401:29:54175.0%
62 Andy Fairie UnattachedM401:31:22177.8%
63 William Urquhart UnattachedM501:32:04179.2%
64 Hugh McPherson Tinto Hill RunnersM601:32:49180.6%
65 Peter Blackmore Motherwell ACM401:34:16183.5%
66 Kay McGreevy British Military FitnessF501:35:00184.9%
67 Jim Cunningham UnattachedM601:35:00184.9%
68 Marina McCallum Clydesdale HarriersF401:36:33187.9%
69 Lorna McBeen UnattachedF1:37:30189.8%
70 Ronald Fraser Dundee Road RunnersM501:37:38190.0%
71 Janice Smith HBTF501:38:05190.9%
72 Joanna Connell Lomond Hill RunnersF401:39:07192.9%
73 Stewart Davidson Fife ACM601:39:26193.5%
74 Carole Mallett Lomond Hill RunnersF501:46:08206.6%
75 Andy McNaught UnattachedM501:48:43211.6%
76 Chloe Haines HBTF1:57:54229.5%
77 Ann Lister Glasgow Running NetworkF602:08:45250.6%
78 Ian Donaldson UnattachedM602:17:41268.0%
79 Susan Rodger UnattachedF402:17:56268.4%
80 Margaret Moore Glasgow Running NetworkF602:23:11278.7%
Web Development - © Bill Fisher