Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Hill of Fare     20-Jun-2019 59 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 Hamish Battle Metro AberdeenM0:26:39100.0%
2 David Jamieson Metro AberdeenM0:28:02105.2%
3 Paul Knight Metro AberdeenM0:28:49108.1%
4 Lewis Fyfe Lochaber ACM0:29:35111.0%
5 Scott MacLeod Metro AberdeenM0:30:24114.1%
6 Ruari Sheehan Insch Trail Running ClubM0:30:36114.8%
7 Kevin Harper CosmicsM400:31:08116.8%
8 Donald Kerridge Deeside RunnersM500:31:44119.1%
9 Alex Rose Metro AberdeenM400:32:00120.1%
10 Moira Davie Forres HarriersF0:32:15121.0%
11 Graham Aitken Insch Trail Running ClubM0:32:24121.6%
12 Scott Adams Rebel PTM0:33:09124.4%
13 Veronique Oldham CosmicsF500:33:15124.8%
14 Patrick Lang Aberdeen AACM0:33:15124.8%
15 Rosa Hare UnattachedF0:33:16124.8%
16 Martin Carmichael UnattachedM400:33:19125.0%
17 Christopher Mills Metro AberdeenM0:33:45126.6%
18 Jonny McKane Rebel PTM0:33:57127.4%
19 Jim Savege Deeside RunnersM400:34:15128.5%
20 David Dewhurst Garioch Road RunnersM500:34:17128.6%
21 Fiona McDonald CosmicsF400:34:39130.0%
22 Stuart Mathieson Bellahouston RRM0:34:41130.1%
23 Scott Robb Metro AberdeenM0:34:42130.2%
24 John Walker Garioch Road RunnersM0:34:45130.4%
25 Graham Strachan Metro AberdeenM400:35:10132.0%
26 Eilidh Campbell Deeside RunnersF0:35:14132.2%
27 Miles Newman Deeside RunnersM500:35:18132.5%
28 Ian McKimmie UnattachedM400:35:30133.2%
29 Greig Cruickshank Jog ScotlandM500:35:42134.0%
30 Mark Young Metro AberdeenM0:36:02135.2%
31 Andre Yuill UnattachedM0:36:29136.9%
32 Sara Henry Deeside RunnersF400:36:47138.0%
33 Stuart Dalgarno Garioch Road RunnersM400:36:59138.8%
34 Andrew Sykes Metro AberdeenM500:37:05139.1%
35 Graham Rothney UnattachedM0:37:38141.2%
36 Mark McDonald UnattachedM0:37:43141.5%
37 Richard Ingram CosmicsM500:37:44141.6%
38 John Lang Grampian OrienteersM500:38:05142.9%
39 Kirsty Oldham Aberdeen AACF0:38:07143.0%
40 Graeme Lornie Jog ScotlandM500:38:29144.4%
41 Ian Vaughan Metro AberdeenM0:38:38145.0%
42 Graeme Anderson Deeside RunnersM500:38:43145.3%
43 Ros Baxter Insch Trail Running ClubF400:39:09146.9%
44 Kirsty Campbell Deeside RunnersF0:40:04150.3%
45 Andy Chapman CosmicsM400:40:11150.8%
46 David Duncan Ochil Hill RunnersM600:40:31152.0%
47 John Colegrave CosmicsM600:40:37152.4%
48 Mandy Prowse Aberdeen AACF0:42:00157.6%
49 Abi Lyall Jog ScotlandF400:42:06158.0%
50 Eleanor Munro Keith & District AACF400:42:29159.4%
51 Harry Colegrave UnattachedM0:42:54161.0%
52 Emily Colegrave UnattachedF0:43:03161.5%
53 Jamie Walker Jog ScotlandM400:43:23162.8%
54 Bill Duff Falkland Trail RunnersM700:43:37163.7%
55 Gillian Clunas CosmicsF600:44:32167.1%
56 Megan Hare UnattachedF500:47:42179.0%
57 Jane Oliver Deeside RunnersF600:48:58183.7%
58 Denise Wright Deeside RunnersF500:50:27189.3%
59 Suzie Gleeson Aberdeen AACF0:50:33189.7%
Web Development - © Bill Fisher