Home News Races Results Runners Clubs About
Race Results
Race: Year:
Club: Gender: Category:
Maddy Moss Hill Race     10-Jul-2019 106 runners
 Pos.  RunnerClub NameCategoryTime%Winner
1 James Espie Deeside RunnersM0:52:13100.0%
2 Murray Strain HBTM0:53:22102.2%
3 Sam Fisher Howgill HarriersM0:54:23104.1%
4 Peter Gardner HBTM0:54:55105.2%
5 Jacob Dobson UnattachedM0:55:31106.3%
6 Tom Martyn HBTM0:56:06107.4%
7 Kenny Richmond Shettleston HarriersM500:56:08107.5%
8 Niall McAlinden WesterlandsM0:57:00109.2%
9 Alex Luetchford HBTM0:57:08109.4%
10 Gregor Malcolm Edinburgh Uni H&HM0:57:13109.6%
11 Harry Pulham Strathclyde UniversityM0:57:47110.7%
12 Justin Carter Cambuslang HarriersM400:57:55110.9%
13 James Bowden HBTM0:59:09113.3%
14 Joe Waite WesterlandsM0:59:35114.1%
15 Stephen McDougall CarnethyM1:00:32115.9%
16 Joshua Tremblay WesterlandsM1:00:39116.2%
17 Adam Gray Penicuik HarriersM1:00:42116.2%
18 Jack Mckenna Ballymena RunnersM1:00:48116.4%
19 Julian Warman HBTM501:01:37118.0%
20 Micky Anderson UnattachedM501:01:43118.2%
21 Chris Walsh HBTM1:02:07119.0%
22 Owen O`Neill WesterlandsM1:02:52120.4%
23 Angela Mudge CarnethyF401:03:21121.3%
24 Duncan Ball Penicuik HarriersM501:05:00124.5%
25 Scott Henderson WesterlandsM401:05:02124.5%
26 Alan Kemp Kinross Road RunnersM1:05:44125.9%
27 Brian Kennedy CarnethyM401:06:17126.9%
28 Liam Riggans CarnethyM1:06:26127.2%
29 Paul Williams WesterlandsM1:06:36127.5%
30 James Fotheringham Perth Road RunnersM501:06:57128.2%
31 Stephan Scheuerl Wee County HarriersM401:07:12128.7%
32 Dan Pugh UnattachedM1:07:18128.9%
33 Eck Anderson Anster HaddiesM401:07:26129.1%
34 Jonathan Weir UnattachedM401:07:42129.7%
35 Scott Strachan Kinross Road RunnersM401:08:07130.5%
36 Ben Murphy HBTM1:08:16130.7%
37 Oleg Chepelin HBTM1:08:45131.7%
38 Don Reid WesterlandsM601:08:52131.9%
39 Catherine Joanne MacPhail Anster HaddiesF1:09:20132.8%
40 Ivor Normand HBTM501:10:43135.4%
41 Billy Webster Kinross Road RunnersM401:10:55135.8%
42 Stuart Brodie Ochil Hill RunnersM1:11:01136.0%
43 Ella Peters WesterlandsF1:11:04136.1%
44 Owen Bass SolwayM501:11:04136.1%
45 Brian Brannloan UnattachedM501:11:59137.9%
46 Sam Gillies UnattachedM1:12:05138.0%
47 Chris Gunstone PortobelloM601:12:38139.1%
48 Craig Stewart Forfar Road RunnersM401:12:45139.3%
49 Ronnie Glen Perth Road RunnersM401:12:50139.5%
50 Alex Berry WesterlandsF1:12:52139.5%
51 Tom Finch WesterlandsM1:12:56139.7%
52 Ross Anderson WesterlandsM1:13:37141.0%
53 Clive Roberts Fife ACM601:13:41141.1%
54 Romy Beard WesterlandsF1:15:14144.1%
55 Neil Muir Perth Road RunnersM501:15:38144.8%
56 David Atkin WesterlandsM601:15:44145.0%
57 John Boyle Kinross Road RunnersM601:15:45145.1%
58 Chris Henty CarnethyM401:16:00145.5%
59 Bruce Henry Perth Road RunnersM1:16:13146.0%
60 Russell Gill Ochil Hill RunnersM1:16:28146.4%
61 Trevor Shaw LochtaysideM501:16:46147.0%
62 Graham Kelly WesterlandsM501:16:49147.1%
63 Roderick Pugh Kilmarnock HarriersM601:17:08147.7%
64 Stuart McMillan CarnethyM401:17:30148.4%
65 Lizzie Knox Anster HaddiesF1:17:35148.6%
66 Sarah Cordeaux WesterlandsF1:17:38148.7%
67 Stuart Tolmie UnattachedM1:17:43148.8%
68 Colin Wilson Lomond Hill RunnersM501:18:39150.6%
69 Sarah Sheridan UnattachedF501:18:43150.8%
70 John MacEwan Ochil Hill RunnersM501:19:06151.5%
71 Brian Brennan WesterlandsM601:19:28152.2%
72 Christine Caldwell Wee County HarriersF401:19:40152.6%
73 Joan Wilson Lomond Hill RunnersF501:19:49152.9%
74 Lawrence Sword UnattachedM501:19:57153.1%
75 John Donnelly WesterlandsM501:20:08153.5%
76 Ausrine Ward Kirkintilloch OlympiansF1:20:15153.7%
77 Elizabeth Adams WesterlandsF1:21:15155.6%
78 Allan Gall Central ACM601:21:34156.2%
79 Mike Dales Perth Road RunnersM501:22:29158.0%
80 Frazer Munro Kinross Road RunnersM501:22:34158.1%
81 Jason Davis Stirling Tri ClubM401:23:27159.8%
82 Sarah Hutt Kinross Road RunnersF1:24:05161.0%
83 Yvonne Dehn Anster HaddiesF1:24:32161.9%
84 David Duncan Ochil Hill RunnersM601:25:38164.0%
85 Nick Domminney WesterlandsM601:25:49164.3%
86 Andrew Fullwood WesterlandsM501:26:02164.8%
87 Carole Fortune Gala HarriersF501:26:10165.0%
88 Lisa Aikman Perth Road RunnersF1:27:14167.1%
89 Lee Shaw Strathclyde UniversityM1:27:46168.1%
90 Fiona Manson Perth Road RunnersF501:27:49168.2%
91 Russ Valentine Falkland Trail RunnersM501:27:54168.3%
92 David Greig Carnegie HarriersM501:28:12168.9%
93 Melanie Sinclair UnattachedF401:28:57170.3%
94 Paul Fowler Ochil Hill RunnersM401:30:29173.3%
95 Lee Cessford Falkland Trail RunnersM1:30:31173.3%
96 Robbie McKenzie Wee County HarriersM501:32:40177.5%
97 Kay McGreevy British Military FitnessF501:33:31179.1%
98 Chris Downie Penicuik HarriersM501:36:04184.0%
99 Megan Robertson UnattachedF1:37:20186.4%
100 Gillian Kemp Kinross Road RunnersF1:37:32186.8%
101 Laura Munley Kinross Road RunnersF1:38:50189.3%
102 Gillian Lopez Kinross Road RunnersF501:38:58189.5%
103 Lucy Fraser Kinross Road RunnersF401:40:29192.4%
104 Anne MacIntyre Kinross Road RunnersF601:40:32192.5%
105 Jamie Dow Strathclyde UniversityM1:49:57210.6%
106 Phil Smithard Carnegie HarriersM701:56:24222.9%
Web Development - © Bill Fisher